Prva ženska liga: pregled 17. kola

Zanimljivo je bilo u Zadru, gdje je domaći ŽKK Zadar nakon isključenja trenerice pokazao dobru igru i zasluženo slavio

Nakon kratke stanke, Prva ženska liga za košarkašice se nastavlja. Puljanke su imale šanse pobjedom skočiti na treće mjesto prvenstva, no vodeće Medekice su ipak bile prejake i slavile 88:52. Pobjednice kola bi se mogle proglasiti Zadranke koje su bez isključene trenerice Marije Mazije uspjele slaviti protiv Šibenčanki. Trešnjevka je na gostovanju u Slavonskom Brodu uvjerljivo slavila, dok je ŽKK Split na domaćem terenu također bio uvjerljiv protiv Podravac Giganta. Pobjede u gostima su još upisale košarkašice Plamena iz Požege i Zagreb protiv Murse.

ŽKK Brod na Savi – ŽKK Trešnjevka 2009. 53:92 (12:19, 9:21, 17 :22, 15:30)

ŽKK Split – ŽKK Podravac Gigant  100:65 (33:15, 15:14, 33:16, 19:20)

ŽKK Zadar – ŽKK Šibenik 67:63 (18:14, 14:21,19:15, 13:13)

ŽKK Medveščak – ŽKK Pula 88:52 (26:10, 23:9, 22:16, 17:17)

ŽKK Mursa – ŽKK Zagreb 61:82 (23:20, 17:15, 12:30, 9:17)

ŽKK Ragusa Dubrovnik – ŽKK Plamen Požega 83:98 (15:15, 18:29, 26:22, 24:32)

Na Višnjiku u Zadru vidjeli smo pravi susjedski derbi. Zadranke su imale dobru podršku s tribina, gdje je Tornado ponovno pokazao da je najbolja košarkaška navijačka skupina u hrvatskoj. U drugoj četvrtini, Zadranke su dobile razlog za brigu. Trenerica Zadra Marija Mazija je zaradila dvije tehničke greške i morala je napustiti klupu domaćih. Derbi je pokazao puno zanimljivosti u prvom poluvremenu, koje je završilo s neriješenih 35:35.

Drugo poluvrijeme je počelo s izjednačenom igrom, no nakon četiri minute igre Šibenčanke uspijevaju napraviti prvu osjetniju prednost na utakmici. Povele su s 39:46, ali tada Zadranke podižu razinu u napadu i do kraja treće četvrtine dolaze u vodstvo 54:50. Posljednja četvrtina je ponovno ponudila neizvjesnu igru. No nakon isključujuće pete osobne Antonije Chiabov, Zadranke uspijevaju dobiti bitku u reketu i privode rezultat na svoju stranu.