Prvak pao u Gradskom vrtu: Osijek pobijedio Rijeku u utakmici koju su obilježile sudačke odluke i gruba igra

Osijek je u drugom derbiju kola ugostio Rijeku u Gradskom vrtu, te je slavio nad aktualnim prvakom rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici djelo je kapetana Borne Barišića koji je bio precizan u 18. minuti iz kaznenog udarca. Nažalost, utakmicu je potpuno obilježio sumnjivo dosuđeni penal za Osijek, pa je nastala velika nervoza na terenu, uslijed čega je sudac Jović potpuno izgubio niti utakmice i podijelio čak 11 žutih i 2 crvena kartona.

Utakmica je počela otvoreno s obje strane i oba trenera su na teren izveli sve najbolje što u ovom trenutku imaju. Rijeka je očekivano krenula nešto dominantnije u odnosu na domaćina, a prva velika prilika je došla već u 3. minuti kada je Mario Gavranović testirao Malenicu, no domaći vratar je lijepo obranio udarac glavom Švicarca. Uzvratio je s druge strane Bočkaj, no i riječki golman Sluga je spreman na taj izazov. I onda je došla 18. minuta kada sudac Jović nakon jednog duela u kaznenom prostoru Rijeke sudi penal za Osijek. Elez je po mišljenju suca držao igrača Osijeka kod kornera i sudac Jović nije imao milosti za Rijeku. Kazneni udarac je hladnokrvno realizirao Barišić, a situacija je u tom trenutku na terenu uzavrela budući da su Riječani bili bijesni na Jovićevo suđenje. Navedeno je rezultiralo s pregršt žutih kartona i nervoznom igrom s obje strane. Pojedinac koji je u toj nervozi prednjačio je svakako bio Vešović, koji u razmaku od par minuta zarađuje dva žuta kartona i rano tuširanje. Prvo je Crnogorac zaradio žuti karton zbog prekršaja s leđa, da bi potom igrao rukom i od 35. minute je aktualni prvak igrao s 10 igrača na terenu. Osijeku je kao naručena došla brojčana nadmoć, te se bez većih prilika otišlo na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme smo gledali identičan pristup Osijeka koji nije imao namjeru napadati Rijeku unatoč brojčanoj nadmoći. Upravo je Rijeka pokušavala doći do izjednačujućeg gola, a Osijek se opredijelio na kontre i polukontre. Veliku priliku Osijek ima u 62. minuti, no Ejupi trese stativu, a u nastavku akcije Bočkaj nije precizan. Valja napomenuti kako smo u nastavku gledali bitno slabiji nogomet, budući da Osijek nije imao namjeru napadati Rijeku, a Rijeka je uslijed igračkog deficita, prisilne promjene Gavranovića i ozljede Bradarića ostala bez važnih poluga bez kojih nije mogla ozbiljnije zaprijetiti Osijeku. Nažalost, ionako loše drugo poluvrijeme je začinjeno grubom igrom s obje strane, koja je kulminirala drugim žutim kartonom Maleša u 90. minuti. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, a jedino što će se pamtiti iz ovog susreta je dvojbena sudačka odluka kod jedanaesterca koji je u konačnici odlučio susret.

Osijek – Rijeka 1:0 (Barišić 18′ P)

Osijek: Malenica – Šorša, Lesjak, Škorić (od 62′ Lukić), Barišić – Mioč, Mudražija – Bočkaj (od 84′ Grgić), Lopa (od 74′ Pušić), Grezda – Ejupi

Rijeka: Sluga – Vešović, Elez, Župarić, Zuta – Bradarić (od 22′ Maleš), Mišić – Heber, Gorgon, Kvržić (od 77′ Jelić) – Gavranović (od 46′ Martić)