PRVENSTVO HRVATSKE U RAGBIJU 7 - 2017. GODINE

Prvenstvo Hrvatske Ragbi 7: Nada ponovno na pobjedničkom tronu

(foto: HRS )

Splitski ragbijaši nakon uzbudljive završnice stigli su do svoje treće ovogodišnje titule.U utakmici dostojnoj finala Prvenstva Hrvatske teško, ali zasluženo svladali su odličnu momčad HARK Mladost– prošlogodišnje Prvake Hrvatske.

Bila je to daleko najkvalitetnija klupska utakmica u ragbiju 7 viđena u dosadašnjim završnicama Prvenstva Hrvatske. Obje momčadi pokazale su zavidnu razinu ragbijaškog znanja i vještina te odličnu taktičku disciplinu tijekom cijelog turnira.Očekivano obje momčadi grupnu fazu natjecanja prošle su glatko i uvjerljivo. U polufinalnim obračunima, sigurno i vješto prolaze prva prava iskušenja izvrsno kontrolirajući rezultat i utrošak energije. Finalni susret zasluženo je oduševio sve gledatelje na tribinama Starog placa. Obostrano čvrsta, odgovorna igra puna energije te krasnih akcija izazvala je spontanu reakciju tribina. Publika je disala s igračima u polju te pljeskom i bodrenjem nagrađivala svaki dobar potez na terenu. Igrači obje momčadi u vrlo fer i korektnoj utakmici dali su i posljednji atom energije za pobjedu svoje momčadi. Odgovornost je bila na svakom pojedinom igraču jer se znalo da će tek detalji odlučivati o konačnom pobjedniku.

Prvi do prednosti nakon obostrano kvalitetne igre stižu igrači Nade. Hitrom izmjenom strana domaća momčad omogućava snažnom i iskusnom Olujiću prostor te on u punom sprintu probija vrlo čvrstu obranu zagrebčana i uz krajnji napor polaže zgoditak u sami lijevi kut igrališta. Šesta minuta, Nada je vodila 5:0 uz ogromno oduševljenje domaćih navijača. Lerotić iz izuzetno teške situacije ne uspijeva pretvoriti i ubrzo potom sirena upućuje momčadi na kratki odmor. Nastavak  donosi još uzbudljivijih sedam minuta.  U 13.-toj minuti Ilija Biškić silovito prolazi kroz obranu Nade i polaže po sredini rašlji, što omogućava Niku Jurišiću da iz pretvaranja dovede svoju momčad u vodstvo 5:7. Minuta je do kraja Nada ima loptu i samo jednu priliku da uspješno završi akciju te preokrene rezultat. Gledalište je na nogama, svi s nestrpljenjem iščekuju kraj.Luka Lerotić, glavni kreator i pokretač igre splitske momčadi preuzima odgovornost te vješto navlači dvojicu protivničkih igrača na sebe da bi loptu proslijedio do slobodnog Vlajčevića koji nezaustavljivo finišira i donosi pobjedu splitskoj momčadi.

Najefikasniji igrač turnira Lerotić (49 poena) stavlja točku na ‘i’ te uspješnim pretvaranjem postavlja konačnih 12:7 za splitsku momčad.

Najboljim igračem turnira proglašen je nadin finišer , strijelac pobjedničkog zgoditka Marin Vlajčević koji je na turniru postigao ukupno 6 zgoditaka (30 poena) za svoju momčad.

Svakako se treba istaknuti i momčad Mladosti predvođena Nikom Jurišićem koja je prikazala odličnu igru i u dramatičnom finalu te ostala bez naslova u posljednjoj minuti susreta.

RK Nada: Rudić Popović, Olujić, Antić, Rosso, Lerotić, Vlajčević 5,Draganić, Vuletić, Čorić, Kodžić i Jelavić.

HARK Mladost: Buljac, Biškić, Šuta, Bunić, Ivanković, Jurišić, Vlašić, Muhoberac, Oxenham,Galić, Peršić, Damjanić

Zajedno sa svojim muškim kolegama u Splitu su i djevojke igrale svoj završni turnir PH. Ragbijašice Nade odigrale su četiri susreta s rivalkama iz Zagreba. Splitske ragbijašice upisale su sve četiri pobjede te tako nakon prošlotjedne pobjede u Zagrebu i  u Splitu potvrdile svoju dominaciju u konkurenciji djevojaka.

RK Nada- žene: Bebić, Bonačić –Vicić, Buratović, A. Dedić, N. Dedić, Gajica, Grubišić, Kovač, Kovačić, Odrljin, Pleština, Žaja.

Proljetna ragbijaška sezona u seniorskoj konkurenciji završava nastupima naših reprezentacija na turnirima u okviru Prvenstva Europe tijekom lipnja.

FINALNI TURNIR – Split (Stari plac) – 20.svibnja 2017.

3 RK Zagreb

Rugby Nada Split je novi prvak Hrvatske u U14 kategoriji, a Rugby Club Zagreb u U18!