Prvenstvo je gotovo: Real kiksao, Barcelona na korak do titule

Valencija je otkinula bod madridskom Realu (2:2) te pružila Barceloni prigodu da jednom pobjedom u posljednja dva kola osvoji novi naslov prvaka...

Dva kola prije kraja prvenstva, Barcelona je ponovno odmaknula madridskom Realu na pet bodova prednosti. Madriđani su kiksali protiv Valencije, promašili jedanaesterac, propustili sijaset zicera, gađali vratnice te na koncu izborili tek mršavi bod i tako se primaknuli na korak od naslova prvaka. Valencija je postala na taj način i jedina momčad koja je ove sezone zabila dva pogotka Realu u drugom poluvremenu.

Šišmiši su na Santiago Bernabeu poveli s 2:0 već u prvom poluvremenu. Na tribinama je vladao muk, Diego Alves ‘iritirao’ je domaće navijače sjajnim obranama, a mrežu Ikera Casillasa načeli su Paco i Fuego. Valencija je postala na taj način i jedina momčad koja je ove sezone zabila dva pogotka Realu u prvom poluvremenu.

Cristiano Ronaldo u sudačkoj je nadoknadi prvog dijela promašio kazneni udarac, a izabranici Carla Ancelottija do remija su došli zaslugama Pepea i Garetha Balea.

Još je jedna loša vijest nova ozljeda u sastavu kraljeva – ovoga je puta u liječničkoj amublanti završio Toni Kroos, koji je iz igre morao izaći već u 23. minuti i pitanje je hoće li biti spreman za uzvratnu utakmicu polufinala Lige prvaka protiv Juventusa.

Barcelona je pak svoj dio posla u 36. kolu odradila na razini. Real Sociedad, s Ivanom Rakitićem na tribini, porazila je s rezultatom 2:0 te tako došla na korak od titule. Teško je vjerovati kako će Katalonci u posljednje dvije utakmice prosuti ovakvu prednost, premda nogomet upravo zbog takvih situacija i jest toliko popularna igra.

Messi i društvo dugo su probijali čvrsti blok Baska, a konačno je u 51. minuti poentirao Neymar. Publika je na Nou Campu mogla vidjeti i atraktivne škarice Pedra, koji je pet minuta do kraja ujedno i postavio konačan rezultat.