Prvi bodovi za Natka, Norvežanima slavlje u Beaver Creeku

Hrvatski skijaš osvojio je svoje prve ovosezonske bodove...

Natko Zrnčić-Dim/Getty Images

Norveški skijaši još su jednom dokazali kako trenutačno nemaju premca u brzim disciplinama. Aksel Lund Svindal upisao je tako u američkom Beaver Creeku svoju treću pobjedu u isto toliko nastupa na startu sezone, a odmah do njega pozicionirao se njegov sunarodnjak i najbrži na treninzima Kjetil Jansrud.

Svindal, koji je veći dio prošle sezone propustio zbog neugodne ozljede Ahilove tetive, slavio je s trideset sekundi boljim vremenom od Jansruda (ovo mu je 28. pobjeda u karijeri), dok je na pobjedničko postolje kao treći stao i Francuz Guilermo Fayed (+0.70).

Jedini hrvatski predstavnik u prvoj utrci u Beaver Creeku bio je Natko Zrnčić Dim, a upisao je i prve bodove na startu Svjetskoga kupa, zauzevši s 2.20 sekundi zaostatka 25. poziciju te kontu pribrojivši šest poena.

U ukupnom poretku Svjetskoga kupa trenutačno je u vodstvu Svindal s 307 bodova, drugi je Talijan Peter Fill (172), a treći Jansrud (151). Najbolji je Hrvat u poretku mladi Filip Zubčić, kojemu je sjajan rezultat na otvaranju u Söldenu donio 36. mjesto i 22 boda. Zrnčić Dim je 57. sa šest bodova, dok su praznih ruku još uvijek Ivica Kostelić i Natko Zrnčić Dim.