Prvi poraz Cedevite

Cedevita je poražena u Novom Mestu...

U četvrtom kolu ABA lige Cedevita je u gostima poražena od Krke 77:85 (23:22, 18:21, 14:16, 22:26). Nakon ravnopravnog prvog poluvremena Cedevita je u trećoj četvrtini bila u zaostatku 11 koševa (55:44). Početkom posljednje dionice zagrebačka momčad je napravila seriju 16:4 i stigla do prednosti 60:59. Nekoliko akcija kasnije Luka Babić je tricom povisio na 69:65 i izgledalo je da će hrvatski prvak upisati novu pobjedu.

No, tada su igrači Cedevite nanizali nekoliko promašaja. Domaći su se probudili i dvije minute prije kraja na semaforu je stajalo 76:71 za Krku. Cedevita je 40 sekundi prije kraja stigla do zaostatka od dva poena (78:76), no Krka je iskoristila nekoliko slobodnih bacanja i osigurala pobjedu dok su igrači naše momčadi promašivali s linije slobodnih bacanja. Najefikasniji kod Cedevite bio je Bilan sa 14 poena, dok je Krku predvodio Stefan Sinovec s 19 koševa.