Prvoligaši sigurni, poznati svi parovi osmine finala nogometnog kupa

Mladost Ždralovi i HAŠK prošli su dalje bez borbe...

Hajduka je ugostila Sloga iz Nove Gradiške pred prepunim tribinama. Splićani su odmah na startu utakmice krenuli agresivno i nakon osam minuta igre poveli golom Sušića. U lijepoj atmosferu gosti su golovima Caktaša, Malokua i još jednom Sušića na poluvrijeme otišli s prednošću od 4:0. U drugom poluvremenu su pala još tri gola (Mujan, Bašić i Sušić) za konačnih 0:7

Bednja je u Beletincu dočekala Rijeku. Gosti s Kantride do poluvremena su riješili pitanje putnika u sljedeće kolo a na kraju bilo 10:0 za Riječane. Tomasov s četiri gola i Samardžić s tri bili su najefikasniji, dok su Moises, Balaj i Bradarić postigli po jedan.

Utakmica Tehničara 1974 i Slaven Belupa bila je u fokusu nogometne javnosti jer ju je trebao suditi Bruno Marić, sudac iz Daruvara koji je prošlog vikenda sudio derbi na Poljudu. No dan prije utakmice HNS je povukao Marića i stavio ga na ‘hlađenje’ dok se ne razmotre disciplinske mjere nakon loše odrađenog posla u Splitu. Utakmicu je sudio Ivan Pivač Zeko. Što tiče same utakmice, gosti iz Koprivnice su dominantno i autoritativno osigurali prolazak u prvih 45 minuta (0:3).

U ostalim utakmicama Lokomotiva je bez problema ‘projurila’ kroz Senj i nadigrala Nehaja, Cibalia je u Gornjoj Vrbi bila bolja od Omladinca, a Opatija je na domaćem terenu pobijedila Zelinu. Istra 1961 je bila uspješna u Grabrovnici kod Croatije, a Zagreb je upisao prvu ovosezonsku pobjedu kod Funtane. Lekenik je kao domaćin nakon produžetaka bio bolji od Vinogradara s 1:0 golom u 121. minuti nakon što je regularnih 90 minuta završilo bez golova. Također bez golova je bilo u Velikoj Gorici. Domaćin Gorica i Šibenik su morali u lutriju jedanaesteraca gdje su uspješniji bili gosti.