PSG izborio tešku pobjedu nad Metzom

Parižani su umalo prosuli vodstvo od 2:0, a stvar je spasio Lavezzi pogotkom u 83. minuti.

Lucas Moura/Getty Images

PSG pobijedio je Metz teškom mukom i barem privremeno zasjeo na čelo tablice francuskog nogometnog prvenstva. Utakmica je odlično počela za goste iz glavnoga grada. Vodstvo je donio Pastore u devetoj minuti, a u 16. minuti autogolom Bussmanna, PSG je podebljao svoju prednost. U tim trenucima činilo se kako će gosti lako stići do pobjede, ali Maiga je realizirao oba jedanaesterca za Metz početkom drugoga dijela što je unijelo nemir u redove momčadi Laurenta Blanca. Ipak, stvar je spasio Argentinac Lavezzi pogotkom u 83. minuti.

PSG je ovom pobjedom zasjeo na prvom mjesto na tablici sa 30 bodova, dva više od Marseilla koji ima i utakmicu manje. Metz je deveti sa 18 bodova.