Odigrana finalna utakmica francuskog Liga kupa između PSG-a i Monaca

[Video] Subašić ostao bez naslova: PSG nadjačao Monaco

Nogometaši PSG-a su pobjednici Liga kupa, a titulu su zaslužili nakon finalnog razbijanja Monaca rezultatom 4:1. Ovom pobjedom izabranici Unai Emerya su obranili naslov pobjednika francuskog Liga kupa, kojeg su Parižani osvojili rekordni sedmi put.

PSG je u vodstvo došao već u 4. minuti nakon akcije Di Marije i Draxlera, a potonji je bio strijelac, iako se čini kako je prvi gol PSG postignut iz zaleđa. Nismo dugo trebali čekati na odgovor Monaca, te je u 27. minuti rezultat poravnao Thomas Lemar, novopečeni francuski reprezentativac, nakon odmjerenog udarca s ruba kaznenog prostora. Da PSG ode na odmor s prednošću pobrinuo se najbolji igrač prvog dijela utakmice Angel Di Maria, iako je i drugi gol Parižana diskutabilan. Naime, ostaje upitno da li je asistent Draxler pri primanju lopte igrao rukom.

Nastavak utakmice je ponudio šou u režiji Urugvajca Cavanija, koji je potvrdio svoj nadimak ‘El Matador’. Prvi puta se na listu strijelaca Cavani upisao u 54. minuti, nakon najljepše akcije na utakmici. Naime, Marco Veratti je došao do jedne lopte, te je vanjskom dijelom kopačke u sredini pronašao Cavanija, koji iz voleja pogađa gol nemoćnog Subašića. Konačan rezultat u 90. minuti postavlja opet Cavani nakon lijepe završnice u kaznenom prostoru Monaca.

Hrvatski nogometni reprezentativac Danijel Subašić branio je vrata Monaca kroz čitavu utakmicu, no bio je nemoćan kod svih pogodaka PSG-a. Dodajmo još kako je finalna utakmica odigrana u Lyonu, što predstavlja prvo finale francuskog Liga kupa koje nije odigrano na Stade de Franceu od 1998. godine.