Puna mreža Subašića, remi Livajinog Las Palmasa, pogodak Kiša

Danijel Subašić/Foto: asmonaco.com

Nakon reprezentativne stanke klupskim obvezama vraćaju se i hrvatski nogometaši, a prvi među njima bio je prvi vratar hrvatske reprezentacije Danijel Subašić.

Danijel Subašić i njegov Monaco nisu se baš dobro proveli u Toulouseu. U prvoj utakmici 9. kola francuske Ligue 1 Toulouse je preokretom svladao Monaco rezultatom 3:1. Poveli su gosti iz Kneževine u 3. minuti pogotkom Germaina, ali je Toulouse pogocima u 65., 84. i 87. uspio preokrenuti. Subašić tako kući ide pune mreže, ali ruku na srce, niti jedan gol nije bio njegova krivica. Monaco se nakon devet odigranih utakmica nalazi na drugoj poziciji tabele s 19 bodova.

U prvoj utakmici osmog gola La Lige remizirali su Las Palmas i Espanyol, u utakmici bez golova. Hrvatski napadač Marko Livaja u igri je proveo svih 90 minuta, ali se opet nije uspio upisati u strijelce. Podsjećamo, 23-godišnji je napadač u sedam odigranih utakmica zabio dva pogotka u ligi ove sezone. Las Palmas se nakon osam odigranih utakmica nalazi na šestoj poziciji tabele s 12 osvojenih bodova.

Od ostalih, treba spomenuti mladog napadača Tomislava Kiša, koji se upisao u strijelce u domaćoj pobjedi njegova Cercle Bruggea protiv Lommel Utd-a 3:1. Bivšem napadaču Hajduka ovo je već sedmi ligaški pogodak u desetoj utakmici, dva gola ima i u kupu. Bivši igrač NK Zagreba Robert Mudražija debitirao je za austrijskog drugoligaša Lieferinga koji je u gostima svladao FAC Wien (1:5).