Putokaz za Niku Kovača: Bosna i Hercegovina u prijateljskoj utakmici svladala Meksiko

Meksiko - BiH 0:1. Hrvatski suparnici na Svjetskom prvenstvu pokazali su u dvoboju sa Sušićevom reprezentacijom ranjivost u obrani, a presudio im je u 43. minuti Izet Hajrović

Izet Hajrović slavi pogodak protiv Meksika/Getty Images

Safet Sušić u Chicagu je pokazao recept Niki Kovaču. Bosna i Hercegovina u prijateljskoj je utakmici pred 60.000 gledatelja na Soldier Fieldu srušila Meksiko 1-0 pogotkom Izeta Hajrovića i tako na najbolji način odradila posljednji veliki ispit prije Svjetskog prvenstva.

U utakmici u kojoj su naši susjedi mogli i uvjerljivije slaviti (Edin Džeko propustio je nekoliko izglednih šansi) Meksiko nije uspio kapitalizirati veći posjed lopte, imao je velikih problema sa zaustavljanjem suparničkih napada, a njihov je izbornik Miguel Herrera doživio prvi poraz otkako je u listopadu sjeo na klupu.

Hajrović je zabio u 43. minuti, nakon što je Lulić prihvatio visoki ubačaj u kazneni prostor, ostavio loptu Salihoviću, a ovaj je s lijeve strane precizno vratio u sredinu na rub peterca. BiH je time upisala drugu uzastopnu pobjedu u pripremama za SP, nakon što je u subotu sa 2-1 svladala Obalu Bjelokosti.

Meksiko je kapitulirao nakon sedam uzastopnih utakmica bez poraza, a posljednji dvoboj prije početka SP-a odigrat će u noći s petka na subotu u Foxboroughu protiv Portugala.

Meksiko je protiv BiH nastupio u sljedećem sastavu: Talavera – Moreno (od 46. Brizuela), Salcido (od 58. Rodríguez), Reyes – Layún, Herrera (od 71. Dos Santos), Peña (od 63. Guardado), Vásquez, Ponce – Jiménez (od 58. Pulido), Hernández (od 81. Fabián).