Rafael Benitez: “Modrić može povezati Realove redove”

Real Madrid je u gostima pobijedio švedski Malmo, a hrvatski veznjak je igrao od 68. minute.

Luka Modrić i Mario Mandžukić/Foto: Gettyimages

Real Madrid sigurno plovi skupinom A i nakon dvije utakmice ima dvije pobjede u grupnoj fazi Lige prvaka, isto kao i PSG koji je jučer slavio u Lavovu protiv Šahtara.

Real Madrid je pobijedio 2:0 pogocima Cristiana Ronalda koji je postao najbolji strijelac u povijesti kraljevskog kluba izjednačivši se s 323 pogodaka na prvom mjestu s legendarnim Raulom, no to je samo jedan od rekorda koje je Ronaldo jučer srušio. Postigao je Portualac i svoj 500. pogodak u profesionalnoj karijeri te je postao najbolji strijelac Reala u povijesti Lige prvaka.

Unatoč histeriji oko Portugalčevih dostignuća, trener Reala Rafael Benitez je na press konferenciji poslije susreta govorio i o Luki Modriću koji je jučer do 68. minute sjedio na klupi: “Modrić može povezati redove Reala i donosi nam prijeko potreban posjed lopte. Kontrolirali smo utakmicu, ali sam htio osvježiti momčad u pojedinom trenutku i zato je Luka ušao u igru.”

Uz Modrića, u početnih 11 Reala nije bilo ni Marcela te ozlijeđenog kapetana Ramosa, Pepea, Danila, Jamesa i Balea, no svi bi oni trebali biti spremni za nedjeljni derbi protiv Atletico Madrida.

Benitez se osvrnuo i na svog najboljeg igrača koji je na Swedbank stadionu ispisao povijest Reala: “Zadovoljan sam pobjedom bez primljenog gola, uzimanjem važna tri boda i Cristianovim pogocima koji su mu donijeli rekord. Ukoliko govorimo o strijelcima Reala kroz povijest, valja istaknuti kako je Ronaldu trebalo manje vremena za postizanje više pogodaka od ostalih što je zapanjujuće.”

Benitezov Real u novoj sezoni još nije poražen, a u osam službenih dvoboja primili su tek jedan pogodak na gostovanju u Bilbau.