RAGBI: Hrvatska u-18 deklasirala Bugarsku i plasirala se u finale

Hrvatskim ragbijašima trebala je pobjeda od 42 razlike, a oni su uspjeli još uvjerljivije slaviti.

Hrvatska U18 ragbi reprezentacija pobijedila je reprezentaciju Bugarske s visokih 60:0, te u odličnoj predstavi na stadionu Stjepan Spajić u Zagrebu izborila željeno finale Konferencije 1.

Našim je igračima za finale trebala pobjeda s čak 42 poena razlike ili tri zgoditka više od protivnika kako bi se postigao bonus bod, no to nije bila prepreka hrvatskoj reprezentaciji, pa su tako naši juniori od samog početka u utakmicu ušli dominantno te na terenu pokazali apsolutnu nadmoć.

Hrvatska dolazi u vodstvo već u četvrtoj minuti polaganjem Sinjanina Josipa Jukića, nakon čega dvadesetak minuta, unatoč odličnoj igri i brojnim napadima, ne uspijeva probiti bugarsku obranu. U 22. minuti to konačno polazi za rukom Mihaelu Vešligaju, a od toga trenutka pa sve do kraja susreta, Hrvatska niže polaganje za polaganjem i povećava svoju prednost sve do konačnih 60:0.

“Neki su možda malo sumnjali u nas, ali u ekipi uopće nije bilo rasprave, zacrtali smo si pobjedu i to je bio imperativ, ponosan sam na igrače te na njihovu igru i zalaganje.” – rekao je nakon susreta kapetan Marko Livaić.

Hrvatskoj slijedi borba za zlato s Izraelom.

“Izraelci igraju brzo te su vrlo poletni, ali i mi imamo brze i kvalitetne linijaše za koje ne brinem da će ih zatvoriti bez problema, dok u skupu očekujem apsolutnu dominaciju. Cilj nam je preuzeti vodstvo i postaviti napadačku igru, a s obzirom na to da smo na domaćem terenu, nad nama je veliki pritisak. Pred svojom publikom jednostavno moramo uzeti taj trofej!” – zaključio je Marko.

Finalni susret na rasporedu je u subotu u 15 sati, a nakon završne ceremonije, naši reprezentativci i njihovi gosti zajedno će pogledati i seniorski susret Europskog kupa nacija. Na teren u 18:30 sati izlaze reprezentativci Hrvatske i Bosne i Hercegovine.