Raketi deset minuta, Barca rutinski ‘odradila’ Espanyol

Barcelona je s 2:0 pobijedila Espanyjol, a Ivan Rakitić dobio je posljednjih deset minuta igre.

Lionel Messi i Ivan Rakitić/Getty Images

Barcelona je rutinski odradila gostovanje kod Espanyola u 33. kolu Primere te, s utakmicom više, pobjegla Real Madridu na pet poena prednosti.

Prvi je pogodak postigao ponovno raspoloženi NeymarAlba je sjajno dodao Suarezu, ovaj propustio kroz noge, a na brazilskom je napadaču bilo tek da finišira sjajnu akciju.

Desetak minuta kasnije ponovno je aktivan Luis Suarez, ovoga puta ubacuje odličnu loptu na drugu vratnicu, a pravovremeno natrčava Lionel Messi i iz teške situacije postavlja, pokazat će se kasnije, konačan rezultat.

Blaugrana je mirno držala prednost do kraja susreta, a vidjeli smo i dva crvena kartona – prvo je zbog prigovora na tuširanje morao Alba (55. minuta), dok je u posljednjim trenucima susreta drugi žuti karton ‘zaradio’ i Espanyjolov Moreno.

Hrvatski veznjak Ivan Rakitić dobio je posljednjih deset minuta, umjesto njega nastupio je Rafinha, a na teren je istrčao zamijenivši Suareza u 79. minuti.