Rakitić potvrdio prolaz Barcelone

Barcelona je pogotkom Ivana Rakitića svladala Manchester City i u uzvratu, a Hart je spasio englesku momčad od katastrofe...

Ivan Rakitić/Foto: Gettyimages

Luis Enrique napravio je samo jednu promjenu u sastavu Barcelone u odnosu na prvu utakmicu, Mathieu je zamijenio ozlijeđenog Busquetsa. Pellegrini je umjesto 4-4-1 postavio 4-5-1 formaciju s četiri nova igrača: Toure, Sagna, Kolarov i Fernandinho. Igrači Manchester Cityja bili su prilično nervozni, a Hart je spasio nekoliko čistih pogodaka. Barcelona je odigrala sjajno uz mnogo efektnih poteza.

Dani Alves je u šestoj minuti oduzeo loptu neopreznom Kompanyju i uposlio Neymara, koji je pogodio stativu i lopta se po gol-liniji vratila u teren. Gosti su uzvratili već dvije minute kasnije, ali Aguero je pucao preko gola. U 11. minuti su Iniesta i Messi sjajnim dodavanjima izigrali englesku obranu, a Hart je lijepo zaustavio dobar pokušaj Messija iz mrtvog kuta. Nedugo potom je Dani Alves u posljednji trenutak otklonio opasnost ispred Milnera nakon dobre akcije gostiju. Ter Stegen u 18. minuti nije imao problema s pokušajem Kolarova. Desetak minuta kasnije Messi nije bio precizan iz slobodnog udarca.

U 31. minuti Messi je lijepo prošao po desnoj strani i ubacio za Rakitića, a on je prsima smirio i prekrasnim lobom svladao Harta za pobjedu Barcelone 1:0 i prolaz u četvrtfinale nakon slavlja 2:1 u prvoj utakmici. Tri minute potom Nasri je prilično grubo startao na Suarez pokušao lobom, ali pogodio je vratnicu. Hart je u 46. minuti zaustavio pokušaj Inieste, a minutu potom Rakitić nije bio precizan. U idućoj akciji sjajni vratar Manchester Cityja je zaustavio dobre udarce Messija i Albe.

Engleska momčad je mogla izjednačiti u 57. minuti kad je Ter Stegen krenuo driblati Aguera daleko od gola i izgubio je loptu, ali obrana Barcelone je blokirala pokušaj argentinskog napadača. Šest minuta kasnije Messi je uposlio Suareza, no njegov dobar udarac je otišao pored gola. U 64. minuti Mathieu je lijepo blokirao udarac Milnera iz dobre situacije. U 71. minuti Hart je obranio pokušaj Neymara, a Alba je poslao odbijenu loptu u mrežu, no bilo je zaleđe. Pet minuta kasnije vratar engleske reprezentacije još je jednom briljirao nakon novog udarca Neymara.

Aquero je u 77. minuti pao u kaznenom prostoru nakon dvoboja s Piqueom i sudac Rocchi je olako pokazao na bijelu točku. No, Ter Stegen je lijepo obranio pokušaj argentinskog napadača. Minutu kasnije vidjeli smo novi okršaj Harta i Neymara, a rezultat se nije mijenjao. U 85. minuti nesavladivi vratar Manchester Cityja je zaustavio pokušaj Suareza, koji je nakon odbijene lopte pogodio vratnicu. U sudačkoj nadoknadi vidjeli smo nove dobre pokušaje Neymara i Messija, a naravno i nove dobre reakcije sjajnog Harta.