Rakitić strijelac u visokoj pobjedi Barcelone, Messiju rekord

U pobjedi nad Sevillom od 5:1, Rakitić je zabio svom bivšem klubu pogodak za 3:1.

Hrvatski reprezentativac  Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret zabivši pogodak u 65. minuti susreta. Poentirao je glavom na asistenciju Luisa Suareza, a to mu je bio treći prvenstveni pogodak u dresu katalonskog diva. Leo Messi je sa nova tri pogotka postao najbolji strijelac u povijesti Primere sa nevjerojatna 253 pogotka čime je prestigao napadača Athletic Bilbaa Telma Zarru koji je rekord postavio davne 1955. godine sa 251 pogotkom.

Real Madrid je slavio na gostovanju kod Eibara rezultatom 4:0. Strijelci za ‘los Blancose’ bili su James, Benzema i dva puta Cristiano Ronaldo. Real je bez ozlijeđenog Luke Modrića nastavio odličan niz pobjeda zadršavši čelnu poziciju španjolskoga prvenstva.

Atletico Madrid na domaćem je Vicente Calderonu slavio nad Malagom rezultatom 3:1. Momčad Diega Simeonea u prvome je poluvremenu vodila rezultatom 2:0, dok je drugo poluvrijeme prošlo u dominaciji Malage koja nije uspjela iskoristiti prilike. Mario Mandžukić igrao je do 57. minute, a sudjelovao je kod drugoga pogotka kojega je zabio Francuz Antoine Griezmann.