Rakitićeva Barcelona pobijedila Atletico Madrid

Tim Louisa Enriquea do tri boda došao je rezultatskim preokretom nakon što su došli u vodstvo u ranoj fazi utakmice. Igrala se deseta minuta utakmice kada je Koke doveo goste u vodstvo. Niguez je centrirao s desne strane, a Koke preciznim udarcem matirao Brava.

Muke po Atletico započele su u 30. minuti kada je izjednačio Lionel Messi. Alba je dodao do Argentinca koji je lijevom nogom loptu proslijedio u mrežu gostiju.

Osam minuta kasnije bilo je već 2:1, a pogodak je ovog puta postigao Luis Suarez. Dubinski pas Danija Alvesa Urugvajac je majstorski iskoristio i loptu poslao u gol Atletica za slavlje na Nou Campu.
Ni tu nije bio kraj mukama Diega Simeonea koji je u 44. minuti ostao bez Felipea Luisa. U 65. minuti drugi žuti karton zaradio je i Godin, pa je praktično već tad postalo jasno da Atletico teško može ostvariti pozitivan rezultat na gostovanju u Barceloni.

Barcelona je vodeća u Primeri sa 51 bodom, tri više od drugoplasiranog Atletica i sedam više od Reala koji ima i utakmicu manje.