Rakitićeva ‘bomba’ nije pomogla Barci (VIDEO)

Ivan Rakitić postigao je pogodak u remiju Barcelone...

Ivan Rakitić slav pogodak/Foto: Mario Ćužić - Zna.hr

Hrvatski reprezentativni nogometaš Ivan Rakitić upisao se u strijelce u utakmici 15. kola Primere između Barcelone i Deportiva La Corune, u kojoj su gosti na Nou Campu priredili veliko iznenađenje te Kataloncima uzeli dva boda (2:2).

Španjolski prvaci bili su mnogo bolji u prvih 45 minuta, no najbolju prigodu u početnom periodu imao je Jonathan Rodriguez u 16. minuti, kojemu je krajnjim naporima udarac ipak obranio Claudio Bravo. Domaći su zato poveli u 39. minuti, iz slobodnog udarca pogodio je Lionel Messi, a na 2:0 povisio je Rakitić dvadesetak minuta kasnije.

Raketa je primio loptu na desnoj strani terena te oprobao udarac, a lopta je završila u mreži za prvi Ivanov pogodak u Primeri ove sezone (dva gola zabio je u Ligi prvaka).

Ipak, nakon što je Luis Enrique iz igre deset minuta potom odlučio izvaditi hrvatskoga veznjaka, Deportivo je počeo disati te se na koncu i vratio u život. Samo devet minuta trebalo je gostima da rezultat dovedu u egal; u 77. minuti precizan je bio Perez, a konačnih 2:2 postavio je Bergantinos.

Barcelona je i dalje vodeća na prvenstvenoj ljestvici s 35 bodova, a slijede Atletico (32) i Real Madrid (30), no oba kluba još trebaju odigrati svoje oglede ovoga vikenda.