Perišić dominirao, Brozović asistirao, Inter trijumfirao... Večeras: Mandžukić kod Badelja

Rakitićevi sa 6:0 pomeli Halilovićeve, Modrić i Kovačić slomili Vallecano

U Prvoj HNL danas su na rasporedu (što se plasmana na ljestvici tiče) nikad manje važni Jadranski derbi, Hajduk-Rijeka od 15.00, a od 19 sati igraju Lokomotiva i Zagreb. Dinamo je jučer još jednom potvrdio novu titulu trijumfom kod Splita, Istra 1961 na ‘Drosini’ je izgubila 1:4 od Zagreba (Belupo i Inter igraju sutra).

Mario Mandžukić u derbiju 35. kola Serie A od 20.45 sa Juventusom gostuje kod Badeljeve Fiorentine, a Vrsaljko i njegov Sassuolo od 15 sati igraju kod Torina. Da je Kramarić u Leicesteru, silno bi nam zanimljiv bio senzacionalni pohod Ranierijevih na engleski naslov (17.15, dočekuju Swansea), ovako je interesantnije teško gostovanje Hoffenheima u Moenchengladbachu. Jedvaj je sa svojim Leverkusenom u fenomenalnoj utakmici preokrenuo minus od 0:2 pa pobijedio kod Schalkea, Srnin i Duduov Shakthar remizirao je (1:1) u Odessi, a Ćorlukin Lokomotiv oko podneva minimalno pobijedio u Amkaru i čvrsto ostao u utrci za ruski naslov. Inter je kod kuće gubio od Udinesea no okrenuli su sve i pobijedili 3:1. Vatreni? Brozović igrač utakmice, a Perišić ključni čovjek preokreta (Mancini je počeo s Perišićem na klupi pa gubio, onda uveo Hrvata u igri pa – pobijedio).

No kraljica nogometnih liga po svemu je – Primera. Dva polufinalista Lige prvaka, dav polufinalista Europa lige i domaće prvenstvo koje cijeli svijet prati sa istim interesom k’o i sami Španjolci. Jer je nogomet najviše moguće, kristalno svjetske kvalitete, a utrka za titulu toliko slatko neizvjesna da slađa ne može biti. Sve tri najjače momčadi igrali su jučer, a svoje su mjesto u toj vrhunskoj priči, naravno, našla i četvorica Vatrenih.

Real Madrid je igrao kod Rayo Vallecana. Madridski kvart, gostovanje na koje se komotno može pješke. Zidane je morao igrati bez ozlijeđenog Cristiana Ronalda, a odlučio je odmarati i Luku Modrića te šansu od prve minute dati Mateu Kovačiću. Što je u teoriji bilo lijepo i krasno, ali je ‘malo šepalo’ u praksi jer je nakon manje od 15 minuta bilo – 2:0 za Vallecano. Bale je pred kraj prvog poluvremena smanjio na 1:2, a Lucas Vazquez poravnao nakon sedam minuta nastavka no za ostajanja u lovu na naslov vrijedna tri boda Zidane je u 63-oj morao povući Jesea pa na travnjak poslati ‘gazdu’ Modrića. I devet minuta prije kraja opet se ‘ukazao’ Velšanin Bale pa su ‘Merengues’ ipak došli do toliko važnih bodova (i jednako važnog zadržavanja pobjedničke serije uoči ludo neizvjesnog završetka kako Primera tako i Champions League sezone).

Na Nou Campu igrali su Rakitićeva Barcelona i Halilovićev Sporting Gijon, a Barce je (nakon 8:0 u prošlom kolu kod Deportiva) ‘malo popustila’: pobjeda – 6:0! Nakon tri uzastopna poraza Blaugrana je ‘došla na sebe’ i melje sve pred sobom. Nevjerojatno dobar je Luis Suarez. Jučer je opet utrpao četiri gola pa je Rakitić odmah nakon utakmice ‘tvitnuo’: “Osam golova u dvije utakmice… Naš Urugvajac”!

Vatreni u dresu Sportinga, Alen Halilović (19), bio je ljut. Normalno, zbog teškog poraza, ali… Još više zbog sudačkog fućkanja prema Barcinom dirigiranju. Za španjolsku redakciju glasovitog portala Goal.com naš je fantasista rekao:

– Izgubili smo 6:0 i naravno da smo sje…i stvar, ali… U prvom smo poluvremenu bilo dobri, stvarali šanse na Nou Campu. I onda u nastavku: najprije dobijemo gol iz zaleđa, pa nam dosude dva nepostojeća penala i potpuno neopravdano isključe igrača! I to je nogomet, ali Barceloni se stvarno teško suprotstaviti iz – puno razloga.

Gijon je i dalje u zoni ispadanja.

– Nemamo izbora, u narednom kolu moramo pobijediti Eibar. Moja sezona? Prva u Primeri, a odigrao sam 33 utakmice, dao 5 golova i još 5 namjestio. Ponosan sam! Želio bih se vratiti u Barcu no do kraja sezone i pred Gijonom i pred Blaugranom su silno važne utakmice, vidjet ćemo kako će se sve rasplesti kad se klupska sezona okonča.

I na kraju, riječ-dvije o Raketi i Suarezu.

– Rakitić mi je najbolji prijatelj u Španjolskoj, sjajni čovjek uvijek spreman pomoći koliko može. A Urugvajac… Svi smo mislili da je nemoguće zabiti osam golova u dvije utakmice. Ali očigledno nije! Suarez je, normalno, vrh vrhova – rekao je na kraju Halilović.