Rakitiću 90 minuta u povratku u Sevillu

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu u remiju Seville i Barcelone...

Ivan Rakitić/Foto: Gettyimages

Barcelona je na gostovanju u Sevilli vodila 2:0, no domaći su izjednačili i uzeli lideru prvenstva dva važna boda. Osam kola prije kraja prvenstva Real Madrid se približio na dva boda zaostatka. U 14. minuti Messi je preciznim udarcem doveo Barcelonu u vodstvo, a u 31. minuti je Neymar povisio iz slobodnog udarca. Sedam minuta kasnije Banega je nakon pogreške Inieste smanjio rezultat. Barcelona je imala još nekoliko prilika, ali na odmor se otišlo s 0:2.

U drugom dijelu je Sevilla zaigrala mnogo bolje, ali rezultat se nije mijenjao do 84. minute. Pique je pogriješio, a Reyes i Vidal su odigrali za Gameira, koji je rutinski pogodio za izjednačenje. Ivan Rakitić je prvi puta nakon odlaska iz Seville igrao na Sanchez Pizjuanu. Odigrao je cijelu utakmicu, pretrčao je mnogo, a u posljednjim trenucima dvoboja je pucao pokraj gola.