Rakitiću deseti trofej u dresu Barcelone

U četiri sezone koje je proveo u katalonskom klubu, hrvatski je nogometaš osvojio ukupno 10 trofeja, uskoro stiže i jedanaesti.

Ivan Rakitić /Foto: Gettyimages

Ivan Rakitić u španjolski je klub stigao 2014. godine, a od tada je s Barcelonom osvojio sve što se moglo osvojiti. Barcelona je u finalu Kupa Kralja u Madridu svladala Sevillu uvjerljivim rezultatom 5-0, a hrvatski je nogometni reprezentativac odigrao svih 90 minuta.

Ovo mu je ukupno bio četvrti Kup kralja te u tom natjecanju s Barcelonom još nije izgubio niti jednu utakmicu. Moglo bi se reći i da je Rakitićevim dolaskom počela Barcina dominacija u ovome natjecanju. Osvajanjem ovog trofeja, Rakitić je u svoju kolekciju s Barcelonom pridodao jubilarni deseti trofej.

Od ljeta 2014. hrvatski je nogometni reprezentativac s ovim katalonskim klubom osvojio dva naslova španjolskog prvaka, a uskoro će i treći, zatim europski i španjolski Superkup, naslov svjetskog klupskog prvaka i Ligu prvaka 2015. godine kada je u Berlinu zabio prvi gol u pobjedi Barcelone nad Juventusom 3-1.

Rakitić je postao pravi kolekcionar trofeja u Barceloni, a priča se kako bi španjolski klub uskoro mogao zamijeniti Manchester Unitedom ili Cityjem, ili minhenskim Bayernom, no čini se kako ga Barcelona ipak neće tako lako pustiti.