Raspoložena Hrvatska pregazila Njemačku

U četiri pripremene utakmice, Hrvatska je upisala četiri pobjede.

U pripremnoj utakmici u Bremenu, Hrvatska je svladala Njemačku 63:80 te tako slavila i drugi put u tri dana protiv istog protivnika.

Njemačka – Hrvatska 63:80 (16:15, 11:24, 14:19, 22:22)

Hrvatska: Tomić 4, Rudež 11, Stipčević 8, Bogdanović 3, Šarić 2, Tomas 10, Ukić 3, Simon 11, Lafayette, Šakić, Zubčić 3, Bilan 5, Žorić 16, Hezonja 4.

Petorka LafayetteHezonjaBogdanovićŠarićTomić otvorila je utakmicu. Hrvatska je igrala čovjeka i nije se snašla najbolje u početku. Izbornik Velimir Perasović ubrzo je prebacio na zonu 3-2 te ulaskom igrača s klupe igra je živnula. Odigrali smo odličnu obranu što je rezultiralo velikim brojem otvorenih šuteva. Zabili smo sedam trica do velikog predaha i na poluvrijeme smo otišli s vodstvom 27:39.

Drugi dio odlično su otvorili Šarić i Tomić. Potonji je ubacio četiri lagana poena, a potom je i Marko Tomas iskoristio prednost u visini te također vezao četiri poena. Njemačka je konsolidirala obranu, razigrao je Dennis Schroder i zaprijetila. Nakon nekoliko minuta bez ideje Rok Stipčević vezao je dvije trice, tricu je ubacio Hezonja, Luka Žorić zakucao i Hrvatska na ulasku u posljednju dionicu vodi s velikih plus 17.

Bez većih problema sačuvali smo prednost i potpuno zasluženo slavili. Žorić bio je najefikasniji sa 16 poena. Kod Nijemaca Schroder je ubacio 19 poena (7 asistencija). Dirk Nowitzki ponovno nije bio raspoložen. Zabio je za njega slabih sedam. Ukupno smo na kraju ubacili 13 trica (13/35).