Razočaranje za vaterpoliste: Mladi Hrvati zaustavljeni u polufinalu

Mladi hrvatski vaterpolisti do 17 godina poraženi su u polufinalu Europskih igara od vršnjaka iz Španjolske rezultatom 9:8.

Mlada vaterpolska reprezentacija do 17 godina poražena je u polufinalu Europskih igara u Bakuu rezultatom 9:8 od vršnjaka iz Španjolske. Pošto je vaterpolo naknadno uveden u sustav Europskih igara, LEN je s organizatorima dogovorio da natjecanje igraju vaterpolisti do 17 godina kojima je to ujedno i Europsko prvenstvo.

Hrvatski vaterpolisti odlično su otvorili dvoboj povevši rezultatom 2:0, no Španjolci s tri uzastopna pogotka prelaze u vodstvo koje su Hrvati golovima Dašića i Pekovića anulirali te odveli reprezentaciju u vodstvo na poluvremenu.

U drugome dijelu potpuno drugačija priča. Španjolci treću četvrtinu dobivaju rezultatom 4:0 te odlaze na tri gola prednosti koja su se na kraju pokazala odlučujućim faktorom. Ipak, nakon vodstva Španjolaca od 8:5, Hrvati dolaze do poravnanja u posljednjoj minuti, no 30 sekundi prije kraja Alvaro Granados zabija za pobjedu Španjolske.

Najbolji u redovima Hrvatske bio je kapetan Marin Dašić sa čak pet pogodak, dok je vratar Luka Podrug sakupio 13 pobjeda. Kod pobjednika je Fuente Igual postigao tri gola, dok mu se pridružio Valera sa dva pogotka.