Real nadomak naslovu, Hezonja i Tomić loši u katastrofi Barcelone

Košarkaši Reala nalaze se blizu osvajanja četvrtog trofeja sezone nakon druge pobjede u finalu ACB lige protiv Barcelone.

Ante Tomić/Getty Images

Real Madrid pobijedio je Barcelonu u drugoj utakmici finala ACB lige u Palači sporta u Madridu rezultatom 100:80. Momčad Pabla Lasa pokazala je svoju dominaciju tijekom cijelog susreta te će već u srijedu u Barceloni imati priliku za osvajanje naslova.

Prva četvrtina potpuno je preusmjerila utakmicu na stranu Madridžana koji su već u prvoj četvrtini vodili rezultatom 31:10 uz nevjerojatan šut za tricu 7/7, dok je sam Sergio Llull pogodio njih pet. Tek je početkom druge četvrtine Real iz devetog pokušaja napokon promašio šut za tri poena.

Tako su ‘Blancosi’ udaljeni još samo jednu pobjedu od četvrostruke krune u sezoni u kojoj su već osvojili Superkup, španjolski Kup Kralja i Euroligu. U momčadi Pabla Lasa najbolji je bio već spomenuti Llull sa 24 poena, dok ga je u stopu pratio Rudy Fernandez sa 17 ubačaja.

Raritetan je podatak koliko je obrana Barcelone u ovoj utakmici bila slaba da su košarkaši Reala tek u 28. minuti prvi puta stali na liniju za slobodna bacanja.

U tim trenucima je i Ante Tomić postigao svoje prve koševe, dok je do kraja susreta skupio njih 11. Drugi hrvatski predstavnik u redovima Barcelone, Mario Hezonja, postigao je pet poena za 15 minuta igre.