Real ne može bez Modrića, Ronaldo i društvo poraženi u Baskiji

Real Madrid ne može bez Luke Modrića. Novi prvenstveni poraz ovoga im je vikenda nanio Athletic Bilbao...

Naguravanje na utakmici Athletic - Real/Getty Images

Real Madridu ne ide pa ne ide. Bez hrvatskoga maestra Luke Modrića galacticosi su druga momčad, a novi prvenstveni poraz Ronalda i društva samo prisnažuje vapaje Carla Ancelottija i Realovih pristaša za povratkom omalenog hrvatskog veznjaka.

Madriđanima je novi “čavao” u ovogodišnjem prvenstvenom ljesu zabio Athletic Bilbao, slavivši pogotkom Aritza Aduriza u 26. minuti, a jedinu je pravu prigodu za poravnanje imao Gareth Bale koji je s velike udaljenosti desetak minuta prije kraja zatresao vratnicu.

Premda su i dalje prvi na ljestvici Primere s osvojenim 61 bodom, mjesto vodećega već bi danas mogli prepustiti Barceloni, koja s dva boda manje traži puni plijen protiv slabašnog Rayo Vallecana na Nou Campu.

Modrić bi se, nakon definitivnog zelenog svjetla liječničke službe, trebao vratiti na teren u uzvratnoj utakmici Lige prvaka kontra Schalkea, u kojoj Realu valja obraniti prednost stečenu u Njemačkoj (0:2).