Real preokretom do desetog naslova prvaka Europe, Luka Modrić asistent!

Finale: Real (M) - Atletico (M) 4:1 (Ramos 90, Bale 110, Marcelo 118, Ronaldo 120-11m/Godin 36)

FINALE

REAL (M) – ATLETICO (M) 4:1

Stadion Luz. Gledatelja: 68.829. Strijelci: 0:1 Godin (36), 1:1 Ramos (90), 2:1 Bale (110), 3:1 Marcelo (118), 4:1 C. Ronaldo (120 – 11m)

REAL MADRID: Casillas, Carvajal, Varane, Ramos, Coentrao (59 Marcelo), Di Maria, Khedira (59 Isco), Modrić, Bale, Ronaldo, Benzema (78 Morata)

ATLETICO MADRID: Courtois, Juanfran, Miranda, Godin, Luis (83 Alderweireld), R. Garcia (66 Sosa), Tiago, Gabi, Koke, Villa, D. Costa (9 Adrian Lopez)

Nogometaši Reala osvojili su deseti naslov prvaka Europe nakon što su u finalu ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka u Lisabonu pobijedili gradskog rivala Atletico (4:1).

Kraljevi su do toliko željene “Decime” stigli nevjerojatnim preokretom, izjednačivši u trećoj minuti sudačke nadoknade! Asistenciju za izjednačenje upisao je hrvatski reprezentativac Luka Modrić, koji je u 93. minuti iz kornera pronašao glavu Ramosa za odlazak utakmice u produžetke.

Tu se Atletico raspao i nakon tri gola Real je uzeo deseti naslov prvaka Starog kontinenta, a Luka Modrić postao osmi hrvatski nogometaš na krovu Europe. Modrić je odigrao svih 90 minuta u velikom slavlju Madrižana.