Real slavio protiv Rome, Wolfsburg umalo ispustio tri boda kod Genka

Real je na teškom gostovanju u Rimu uspio da ostvari pobjedu i da napravi veliki korak u borbi za plasman u četvrtfinale najelitnijeg klupskog natjecanja.

Madriđani su bili favoriti, no bilo je jasno da se Roma neće olako predati. Na kraju, genijalni Cristiano Ronaldo je prelijepim golom donio važnu prednost Kraljevima, a pobjedu gostiju potvrdio je Jese.

Uzvrat se igra na Bernabeu za dva tjedna.

Luka Modrić odigrao je vrlo dobru utakmicu, a Mateo Kovačić je ušao u drugom dijelu i imao par prilika da zaprijeti Rominom golu.

U drugom dvoboju  nogometaši Wolfsburga pobijedili  su večeras na gostovanju Gent s 3:2, te su jako blizu nastupa u četvrtfinalu Lige prvaka.

Odigrao je Wolfsburg odličnu utakmicu. Na krilima sjajnog Juliana Draxlera došli su do pobjede i vjerojatnog prolaska među osam najboljih klubova Europe.

Wolfsburg je do vodstva stigao u 44. minuti golom Draxlera,

Nakon devet minuta igre u nastavku Vukovi su ponovo zatresli mrežu domaćina.  Ponovo je Draxler pogodio i to sjajnim lobom za prednost od 2:0. Samo šest minuta kasnije završen je sav posao u ovom susretu. Max Kruse je pogodio za prednost od 3:0. Uspio je Gent da se vrati u utakmicu. Prvo je Kums smanjio na 3:1 u 81. minuti, da bi konačan rezultat od 3:2 postavio Coulibaly u 89. minuti dvoboja.