Realu ‘El Clasico’, Ante Tomić nije mogao sam

Real Madrid - Barcelona 91:78 (26:20, 18:18, 17:25, 30:15)

Ante Tomić/Getty Images

Nakon nedavnog ‘El Clasica’ u Euroligi gdje je Barcelona slavila na domaćem terenu, na red je došao onaj u španjolskom prvenstvu. Ovog puta igralo se u Madridu i slavio je domaćin 91:78.

Iako rezultat sugerira da je to bila jednosmjerna utakmica, dvoboj je riješen u zadnjoj četvrtini koju su Madriđani dobili 30:15. Kao i uvijek protiv ‘Kraljeva’, Ante Tomić bio je raspoložen. Nažalost, ostatak momčadi kao da ga ne može pratiti u najjačim utakmicama i ovaj stasiti Dubrovčanin ima zadatak držati cijelu momčad gotovo sam.  Na kraju je ubacio 22 poena te skupio devet skokova i četiri asistencije za 26 minuta na terenu što je značilo valorizaciju 34. Jedinu još dvoznamenkastu valorizaciju kod Katalonaca imao je naš dragulj Mario Hezonja koji je ubacio devet poena i podijelio dvije asistencije. Real je predvodio Jaycee Carroll koji je zabio 26.

Na tablici vodi Unicaja (23-4), a Real (23-5) i Barcelona (19-9) zauzimaju drugo odnosno treće mjesto. Ako ovakav poredak ostane do kraja, u doigravanju ćemo dobiti nove ‘El Clasice’ eventualno već u polufinalu.