Rebensburg slavila, Popović odustala

Leona Popović nije završila prvu ovosezonsku utrku.

Leona Popović foto: CroSki

Njemačka skijašica Viktoria Rebensburg pobjedom je otvorila novu sezonu Svjetskog kupa u alpskom skijanju. Slavila je u Söldenu unatoč velikoj pogrešci u prvoj vožnji. Bila je najbolja u ovoj utrci i prije sedam godina, a zanimljivo je da je i tada na trećem mjestu bila Talijanka Manuela Moelgg.

Braniteljica Malog kristalnog globusa u veleslalomu Tessa Worley osvojila je drugo mjesto, što je njeno prvo postolje u Söldenu u karijeri. Po sunčanom vremenu utrku je pratilo oko 14 500 gledatelja. Naša Leona Popović nije završila prvu vožnju.

Prošle je sezone Rebensburg imala problema s ozljedama, no na najbolji mogući način pokazala je da se oporavila. Drugoplasirana Worley zaostala je 14 stotinki, dok je Molegg imala 53 stotinke zaostatka. Nakon prve vožnje Molegg je bila u vodstvu s 33 stotinke boljim vremenom od konačne pobjednice. Najbolja skijašica svijeta Mikaela Shiffrin je, nakon drugog mjesta u prvoj vožnji, utrku završila na petoj poziciji.

Natjecanje se nastavlja 11. studenog slalomom u finskom Leviju.