Rebić strijelac u porazu Kovačevog Eintrachta u finalu kupa

Eintracht našeg trenera Nike Kovača i igrača Ante Rebića poražen je u finalu kupa od Borussije Dortmund, a jedini strijelac Eintrachta u 2:1 porazu bio je baš Rebić.

Osvajači njemačkog DFB Pokala za sezonu 2016./17. su igrači dortmundske Borussije. U finalu na Olimpijskom stadionu u Berlinu svladali su Eintrach Frankfurt rezultatom 2:1.

Borussia je i prije susreta bila favorit za osvajanje dok je momčad našeg trenera Nike Kovača bila najugodnije iznenađenje ovogodišnjeg kupa. Pružili su njegovi igrači dobru borbu i nisu se predavali do samog kraja, ali ipak su se crno-žuti iz Dortmudna pokazali kao jača momčad.

Jako rano je stigla Borussia do vodstva, već u osmoj minuti strijelac je sjajni mladić Ousmane Dembele nakon vrlo lijepe solo akcije. Izjednačenje je na isteku prvih pola sata, u 29. minuti donio naš Ante Rebić lijepim udarcem nakon asistencije Gaćinovića. Imao je Eintracht priliku i povesti u prvom dijelu, ali u 38. minuti Seferovića zaustavlja stativa. Drugo poluvrijeme susreta u potpunosti je pripalo Borussiji i bilo je samo pitanje kada će zabiti. To se napokon dogodilo u 67. minuti kada je vratar Hradecky skrivio jedanaesterac, a najbolji strijelac Dortmunda Pierre-Emerick Aubameyang to bez problema pretvorio u pogodak. Imao je Gabonac priliku i dvije minute ranije, ali pogodio je prečku. Pogodio je isti igrač okvir gola i u 85. minuti, ovaj puta ga je zaustavila stativa te rezultat ostaje 2:1. Rebić je odigrao cijeli susret, a slobodno možemo reći kako je vjerojatno bio najbolji pojedinac svoje momčadi večeras.

Borussia je danas bila bolji protivnik i apsolutno zasluženo je stigla do naslova pobjednika njemačkog kupa. Nakon što su dvije godine zaredom gubili finala ovo je za njih bila treća sreća za prvi trofej u sezoni.