Remi Hrvatske u-15 na otvaranju Delle Nazioni turnira

Hajdukovac Ivan Ćubelić postigao je jedini gol za Hrvatsku.

Hrvatska reprezentacija do 15 godina starosti, pod vodstvom izbornika Mladena Ivančića, i ove sezone sudjeluje na međunarodnom turniru Delle Nazioni, koji se igra u Italiji, Austriji i Sloveniji.

Prvi joj je suparnik u Skupini A bila Makedonija, a utakmica u Aquileiji završena je bez pobjednika rezultatom 1:1. Makedonci su poveli u 18. minuti, a izjednačujući pogodak za Hrvatsku postigao Ivan Ćubelić u 26. minuti dvoboja.

Hrvatska je zaigrala u sastavu Zadro, Vukman (od 36′ Jerbić), Brekalo, Pelivan, Išlić, Kanižaj (od 63′ Kuprešak), Duvnjak, Barišić (od 63′ Vušković), Ćubelić (od 50′ Baturina), Crnac (od 63′ Burul) i Vujnović.

U drugom kolu turnira Hrvatska se danas sastaje s domaćinom Italijom koja je u prvom kolu poražena od SAD-a rezultatom 1:0.