Remi Istre i Zaprešića

Prva utakmica novog trenera Istre, Darka Raić-Sudara.

Danas je odigrana utakmica 18. kola Prve HNL lige. Susret između Intera Zaprešić i Istre 1961, koji se odigrao na ŠRC Zaprešić. Svojevrsna borba za sredinu ljestvice, utakmica završava rezultatom 2:2.

Današnji susret ujedno je bila i premijera novog trenera Istre 1961, Darka Raić-Sudara. Podsjećamo Raić-Sudar je nekadašnji igrač Istre 1961, te nakon toga držao funkciju pomoćnog trenera. Nakon odlaska glavnog trenera Gorana Tomića postaje glavni trener. Raić-Sudar momčad pulskog prvoligaša vodit će do kraja polusezone, ukupno tri utakmice.

Susret počinje bolje za domaće, visokim tempom stvaraju konstantan pritisak. Što konačno rezultira golom Jakova Puljića koncem 16. minute. Obje momčadi stvaraju poprilično prilika kroz prvo poluvrijeme, ali te prilike ne završavaju golovima. Činilo se da će domaći otiči na poluvrijeme s minimalnim vodstvom, međutim tada u 42. minuti Goran Roce zabija gol te vraća utakmicu na izjednačeni rezultat 1:1. Drugo poluvrijeme odigralo se slično kao prvo, Jakov Puljić u 51. minuti zabija te dovodi Zaprešić u novo vodstvo. Izgledalo je opet kao da Inter ima utakmicu pod kontrolom, međutim taj dojam se razbija golom Marija Lucioa u 84. minuti. Istra izjednačuje pri samom kraju utakmice, iako se igralo dvije minuta sudačke nadoknade, na utakmici više nije bilo golova.

Istra 1961 drži šesto mjesto tablice, mjesto ispred sedmo plasiranog Inter Zaprešić.