Remi neuvjerljivog Dinama protiv Moldea

Molde je čvrstom i organiziranom igrom na Maksimiru uspio izvući za njih povoljnih 1:1.

Dinamo je u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka na Maksimiru odigrao 1:1 s norveškim Moldeom. Iako je imao znatno veći posjed lopte, Dinamo je teško stvarao prilike te ga u uzvratu čeka težak posao.

Zoran Mamić odlučio je Norvežanima suprotstaviti isti sastav koji je svladao Folu u Luksemburgu, to je značilo igru s trojicom igrača u posljednjoj liniji.

Do prve prilike modri su došli nakon samo nekoliko minuta igre. Taravel je uputio dugu loptu s lijeve strane koju je prihvatio Soudani te se našao ‘oči u oči’ s vratarom Horvathom, no njegov je udarac prošao pokraj vratnice.

Kontrolu igre Dinamo je okrunio vrlo brzo, u 18. minuti. Pivarić je lijepo ubacio s lijeve strane, a u sredini je ostao sam Henriquez koji je mirno pogodio glavom za vodstvo. Međutim gosti su nakon samo dvije minute izjednačili, postigavši gotovo identičan pogodak kao i Dinamo. Linnes je ubacio za Kamaru koji u padu zabija glavom.

Do kraja poluvremena Dinamo je kontrolirao igru, ali nije stvorio ozbiljniju priliku za pogodak.

U drugom dijelu pogotku je blizu bio Pivarić čiji je pokušaj iz slobodnog udarca otišao malo pokraj vratnice. Novu šansu za Dinamo imao je Henriquez nakon protunapada, no i njegov udarac odlazi pokraj vratnice.

Neobičan incident dogodio se u 64. minuti kada je Mamić izvadio Machada koji je imao puno pogrešnih dodavanja te ga je publika ispratila zvižducima. Portugalac je publici na zvižduke odgovorio pokazivanjem srednjeg prsta te mu je sudac pokazao crveni karton nakon što je već napusti igru.

Do kraja utakmice Dinamo je još povećao posjed lopte te su Fernandes i Rog unijeli živost u modre redove, no opet su izostale prave prilike za pogodak. Pobjedi su u konačnici bliže bili gosti, budući da je Moström nakon jednog protunapada izašao sam pred Eduarda no njegov udarac otišao je preko vratiju.

Nažalost nakon našeg pravovremenog vodstva smo brzo kažnjeni nakon nekoliko vezanih propusta. Ipak, očekujem drugačiju utakmicu u Norveškoj gdje će nam biti lakše igrati i naš prolaz“, kazao je nakon utakmice Zoran Mamić.

Sastavi:
DINAMO: Eduardo, Šimunović, Sigali, Taravel (Fernandes, 73), Matel (Ivo Pinto, 56), Ademi, Machado (Rog, 64), Pivarić, Pjaca, Henriquez, Soudani.

MOLDE: Horvath, Linnes, Toivio, Forren, Rindaroy (Gabrielsen, 80), Mostroem (Flo, 72), Hussain (D. Hestad, 67), Singh, Hestad, Elyounoussi, Kamara.