NAJNOVIJE VIJESTI

Reprezentativka Antonija Sandrić s Polkowicama izborila Euroligu

Premda se pobjednik nazirao već nakon prvog dvoboja u Slovačkoj jer su Polkowice tada osigurale visoku prednost, Poljakinje su rutinski dovršile posao na svom parketu.

Antonija Mišura

Košarkašice Polkowica u kojima igra hrvatska reprezentativka Antonija Sandrić (prije Mišura) igrat će u grupnoj fazi Lige prvakinja. Polkowice su rutinski izbacile Pieštanske Čajke s dvije uvjerljive pobjede.

U Slovačkoj su Poljakinje slavile s uvjerljivih 71:46 te je već tada bilo jasno da će Slovakinje vrlo teško napraviti nešto više. Tako je i bilo, poražene su i u uzvratnom susretu.

U uzvratnoj utakmici Polkowice su slavile sa 76:60 i to još jednom uz odličan ulazak u susret. U prvom dvoboju na početku je sjajno funkcionirala obrana, dok je u drugom blistao napad te su domaće igračice već u prvih deset minuta ubacile 30 poena.

Theresa Plaisance susret je završila s 12 poena i šest skokova, a Antonija Sandrić za 29 minuta ubacila je 11 poena (1/3 za dva, 3/6 za tri) uz pet skokova. Kod gošći po 11 poena upisale su Jenna Smith (osam skokova) i Angelika Slamova.