Kutak sveučilišnih igara EUG Zagreb-Rijeka 2016

Rezultati drugog kola natjecanja na sveučilišnim igrama

hrki-nogomet1-127x170

U skupini A  trenutačni nogometni europski prvaci, Sveučilište u Bochumu, drugog su se dana nogometnih natjecanja na Europskim sveučilišnim igrama Zagreb-Rijeka 2016. susreli s Erasmus sveučilištem u Rotterdamu te slavili s uvjerljivih 4:0.

Raspucana trojka bili su Debowick, Bengsch i Marz dva puta, koji je kratko i prokomentirao utakmicu: ‘Bili smo spremni na to da su Nizozemci odlični u obrani i da nam napad mora posebno dobro radit.’ Napad njemaca proradio je tek polovinom drugog poluvremena: ‘Kad smo zabili gol sve se drugo otvorilo. Raspala im se obrana na kraju’ , dodaje Marz.

Bart Sinnige sa Sveučilišta iz Rotterdama, kaže kako se njegova ekipa bori s brojnim nedostacima i ozljedama, a samo jučer zadesile su im se tri. Ocijenio je i protivnike: ‘Nisam znao da su prošlogodišnji prvaci, vidi se da su dobro utrenirani.’  Bitno mu je da se ekipa dobro zabavi, a to će probati i danas protiv Sveučilišta u Zagrebu, a trenutni prvaci iz Bochuma, susrest će se s Sveučilištem Jyvaskyla iz Finske.

Zagrepčani su upisali prvu pobjedu, nakon jučerašnjeg remija, protiv finske Jyvaskyle. Prvi od tri gola dali su, u najboljem trenutku, u minuti nadoknade prije kraja prvog poluvremena. Gol je dao Matej Ivkovčić koji je zadovoljan s tri upisana boda: ‘Ovom pobjedom otvara nam se put za knock out fazu što i je trenutno cilj. Iako je Jyvaskyla dobra ekipa koja zna šta radi i koja nas je namučila malo na početku, put do gola pronašli smo tri puta.’

Nakon odmora još se pojačao hrvatski napad i pogotke postižu Filip Perić i Marko Radanović. Radanoviću je dodao stari prijatelj iz mlađih kategorija, Perić, a gol je pao u 56. minuti, nakon manjeg incindenta.

Golman Jyvaskyle je izjavio: ‘Ja sam uhvatio ispucanu loptu, a igrač je naletio nogom na mene, ništa što se na utakmici ne događa. Možda sam u tom trenutku malo grubo reagirao, ali ne mislim ništa loše. Oni su odlična ekipa i uživao sam igrat s njima.’

U skupini B  Osijek i Klagenfurt završili su utakmicu u Sesvetama rezultatom 1:1. Sveučilište Klagenfurt zabilo je prvi pogodak pred sam kraj prvog poluvremena, a Austrijancima je tu sreću donio Jakob Orgonyi. Sreća je trajala do 65. minute kada je dosuđen jedanaesterac za Osiječko sveučilište. Matej Ljubas je bio precizan i omogućio izjednačenje.

‘Danas je bio dobar dan. Igrači su bili malo umorni od jučerašnje utakmice. Rezultat je zadovoljavajuć za oba tima. Sutra moramo pobijediti. Osijek i Klagenfurt mogu nastaviti natjecanje. Moguće je da ih sretnemo u finalu.’ rekao je Klagenfurtov igrač, Mateo Grubor.

Za razliku od njega, trener Osijeka i nije bio tako zadovoljan rezultatom, ali niti samom igrom svojih igrača: „Za razliku od jučer, pristup samih igrača bio je relativno loš i na poluvremenu je sve otišlo na stranu Austrijanaca s tih 1-0. Mi smo se kasnije vratili i na sreću smo se izvukli s 1-1. Imali smo dva svježa igrača koji su nam donijeli preokret.“

U drugoj utakmici na terenu u Sesvetama napeto je bilo između Španjolaca i Francuza. Konačni rezultat bio je 2-1 za nogometaše Sveučilišta Montpellier. U prvom poluvremenu nijedna strana nije dala pogodak, a prvi gol zabio je Adel Hakim Ajjaji sa Sveučilište Montpellier, nakon dosuđenog jedanaesterca. Momčad Sveučilišta Almeria čekala je samo tri minute za izjednačenje rezultata golom Francisca Jesusa Leona Gomeza. Svaku nadu Španjolcima ugasio je Ajjaji svojim drugim pogotkom, u 59. minuti. Pred kraj su Španjolci opet uspjeli zabiti, ali veselje im je kratko trajalo jer je pogodak poništen zbog dosuđenog zaleđa.

„Utakmica je bila vrlo teška. Igrala su dva veoma dobra tima, ali tima koji igraju veoma različit nogomet. Sretni smo zbog pobjede i mislimo da možemo biti vrlo uspješni na ovom turniru“,  izjavio je nakon utakmice pomoćni trener sveučilišta Montpellier.

„Bila je to vrlo izjednačena utakmica dviju ekipa. Moramo ostati ponosni iako smo izgubli. Šteta, ali ne preostaje nam ništa drugo nego gledati prema naprijed“ , zaključio je pomoćni trener sveučilišta Almerie.

U skupini C  drugog dana natjecanja u nogometu Europskih sveučilišnih igara na stadionu NK HAŠK snage su odmjerili pripadnici skupine C, studenti španjolskog Camilo Jose Cela sveučilišta i rumunjskog Sveučilišta Babes Bolyai.

Agresivni start Rumunja nije omeo Španjolce koji su već u 6. minuti poveli golom Alberta Alburquerque Reusa. Momčad Sveučilišta Babes Bolyai naučila je lekciju i nastojala spriječiti svakog sljedećeg Španjolca koji se pokušao približiti suprotnom golu i glavom ispucati potencijalno opasne lopte van terena. Takvo buđenje Rumunja rezultiralo je pogotkom Viorela Constantina Ionascua u 20. minuti. Unatoč dobroj komunikaciji igrača Camilo Jose Cela sveučilišta i njihovog golmana, nisu uspjeli ponovno zabiti pogodak, pa je 1. poluvrijeme završilo 1:1.

U drugom poluvremenu brojne su lopte letjele prema vratnicama obaju suparnika, no ipak Španjolska je uočila priliku i zabila za 2:1; strijelac pobjedničkog pogotka bio je Juan Manuel Fernandez Sanchez u 70. minuti.

„Jučer smo gledali utakmicu Rumunjske i Turske kako bi mogli predvidjeti njihove poteze danas, ali oni su promijenili taktiku te počeli igrati obrnuto od očekivanog, što je iznenadilo cijeli tim. Cilj nam ih je bio stjerati u klopku, ali nismo uspjeli. Unatoč tome, izborili smo pobjedu i zadovoljan sam igrom“, izjavio je igrač španjolske ekipe, Reus, koji je i zabio prvi pogodak.

Obje ekipe pokazale su zavidnu kondiciju koja se očitovala u brzim i podjednakim izmjenama posjeda lopte. Za utakmicu zainteresirala se i lokalna publika, bodreći Španjolce.

Tursko Sveučilište Anadolu i njemačko Sveučilište Würzburg, odigrali su bez golova u drugoj utakmici skupine C. Njemački nogometaši su i neriješenim rezultatom na prvom mjestu u skupini s 4 boda i u sljedećem kolu igraju protiv trenutno posljednje ekipe s rumunjskog Sveučilišta Babes Bolyai. Turska ekipa će igrati protiv španjolskog Camilo Jose Cela sveučilišta, a pobjednik utakmice će odlučiti koja od te dvije ekipe prolazi dalje.

U drugom kolu skupine D nogometaši Sveučilišta iz Lusannea pobijedili su norvešku ekipu Sveučilišta Sogn og Fjordane, a Kuban State sveučilište svladalo je portugalce sa Sveučilišta iz Minha.

Švicarska ekipa je rezultatom od 4:1 uvjerljivo pobijedila Norvežane koji su dan ranije izgubili i od Rusa. Za Sveučilište iz Švicarske Quentin Rushenguziminega postigao je dva pogotka, a preostala dva za momčad iz Lusannea postigli su Bastien Fournier i Atef Ammari. Jedini strijelac za norvešku momčad bio Steffen Olsen.

U susretu studenata iz Rusije i Portugala vodila se neizvjesna borba do samog kraja utakmice koja je završila pobjedom ruske momčadi 1:0. Nizozemski sudac Marc Henny čak je dva puta svirao kazneni udarac, u prvom poluvremenu za Sveučilište iz Minha, a drugom za Kuban State sveučilišta. Vratari obje momčadi nisu dopustili da lopte uđu u njihovu mrežu. U 62. minuti pao je prvi i jedini gol na utakmici, a postigao ga je ruski nogometaš Andrei Zolotov.

Nakon drugog odigranog kola skupine D momčad Rusije je na prvom mjestu sa 6 osvojenih bodova. Drugo mjesto drže momčadi Portugala i Švicarske svaki sa 3 boda, dok su igrači Sveučilišta Sogn og Fjordane još uvijek bez ijednog osvojenog boda.

Rezultate natjecanja je moguće pogledati na linku , a detaljan raspored daljnjih natjecanja može se pogledati ovdje .