Rezultati osmog kola A1 košarkaške lige

Jučerašnjeg dana odigrana su tri susreta osmog kola A1 košarkaške lige. Susreti su se igrali između GoriceHermes Analitica Zagreb, KvarnerGKK Šibenik i ŠkrljevoSplit.

Prvi susret jučerašnjeg dana odigrali su GoricaHermes Analitica. Utakmica se igrala u Velikoj Gorici, u Gradskoj sportskoj dvorani. Izrazito neizvjestan susret između dva kluba, nakon četiri četvrtine rezultat glasi 96:96. Gorica i Hermes ulaze u produžetke koji završavaju rezultatom 124:113 (23:22, 18:22, 19:24, 36:28, 28:17).

Druga utakmica osmog kola igrala se u SRC Zamet gdje je KK Kvarner ugostio GKK Šibenik. Šibenčani su pokazali zašto su glasili kao favorizirana momčad ulazeći  u susret. Utakmicu odnose sa uvjerljivom pobjedom nad Kvarnerom rezultatom 76:98 (17:28, 15:28, 19:25, 25:17)

Zadnji susret dogodio se između KK Škljevo i KK Split, momčad iz Splita gostovala je u Sportskoj dvorani Mavrinci. Momčad Škljeva je bolje ušla u početak utakmice, preuzimajući vodstvo nakon prve četvrtine. Split zatim vraća utakmicu pod svoju kontrolu te rezultatski osvaja drugu i treću četvrtinu. Iako domaći pobjeđuju u zadnjoj četvrtini, nisu uspjeli smanjiti nakupljenu prednost Splita tako da rezultat glasi 59:61 (21:16, 10:15, 12:19, 16:11).

Nakon odigranih utakmica mijenja se stanje na tablici A1 košarkaške lige. Zahvaljujući pobjedama, GKK Šibenik ruši Cedevitu sa prvog mjesta, dok Split zahvaljujući pobjedi uzima drugo mjesto. Cedevita nakon jučerašnjeg dana radi pomak sa prvog na treće mjesto ljestvice. GKK Šibenik, Split i Cedevita jedine su momčadi sa pet pobjeda bez poraza.