Riječani očekivano izborili polufinale Kupa

Rijeka je pretposljednji polufinalist hrvatskoga Kupa.

Roman Bezjak/Foto: facebook.com/nk.rijeka

Nogometaši Rijeke pobijedili su s minimalnih 1:0 Lokomotivu u odgođenoj utakmici četvrtfinala hrvatskoga Kupa te se pridružili Hajduku i Slavenu Belupu, koji su poluzavršnicu izborili još prošli tjedan.

Prvo poluvrijeme na stadionu u Kranjčevićevoj završilo je bez pogodaka, a opasniji su bili gosti. Pokušavao je ponovno izuzetno raspoloženi Marin Tomasov, priključio mu se i Ristovski, no na vratima domaćih briljirao je mladi Oliver Zelenika.

Možda i najopasniju prigodu zabilježili smo u 25. minuti kad je Ivan Močinić ‘opalio’ s 25 metara, no Zelenika je i njegov pokušaj sigurno uhvatio. Do kraja prvih 45 minuta s Lokomotivine strane zaprijetili su Grezda, Bručić i Bartolec, no mreže se ipak nisu zatresle.

Drugo poluvrijeme bilo je umnogome siromašnije prilikama, no samo je jedna bila dovoljna za pobjedu momčadi s Kantride. Precizan je u 68. minuti sa samo nekoliko metara bio slovenski napadač Roman Bezjak, a asistirao mu je Leonard Žuta. Najbolju šansu za izjednačenje lokosi su imali petnaestak minuta prije posljednjeg sučeva zvižduka kad je Ivan Fiolić pogodio gredu.

Posljednja utakmice četvrtfinala na rasporedu je 10. veljače iduće godine, a koplja će u Zaprešiću ukrstiti Dinamo i Inter.