Riječanin Sebastian Brigović novim FIS bodovima potvrdio kandidaturu za Soči

Mladi riječki skijaš osvojio je drugo mjesto na sveučilišnom veleslalomu u SAD-u, zaostavši samo 0.53 sekunde za pobjednikom

Sebastijan Brigović/Getty Images

Mladi riječki skijaš Sebastian Brigović osvojio je nove FIS bodove na sveučilišnom veleslalomu održanom na Big Sky skijalištu u SAD-u. Brigović je osvojio odlično drugo mjesto uz samo 0.53 sekunde zaostatka za pobjednikom utrke Trevorom Philpom iz Kanade.

Posljednja dva rezultata Riječanina su smjestili na drugo mjesto među najboljim hrvatskim skijašima u veleslalomu. Više FIS bodova u ovoj disciplini ima samo Ivica Kostelić, što Brigovića smješta među kandidate za olimpijski veleslalom u Sočiju.