RIJECI DUPLA KRUNA: Prvak Hrvatske razbio Dinamo u Varaždinu i uzeo sve trofeje u sezoni

Odličnu utakmicu u Varaždinu su odigrali Dinamo i Rijeka, a pobjednik Kupa je nakon lavovske borbe Rijeka rezultatom 3:1. Na taj način je momčad Matjaža Keka nakon povijesnog prvog naslova prvaka uspjela spojiti dva najvažnija trofeja u Hrvatskoj. Koliko je taj podatak velik govori činjenica kako je osim Dinama, to pošlo za rukom jedino Hajduku i to jednom, davne 1995. godine.

Utakmica je odlično počela za aktualne prvake Rijeku, koja je u odnosu na prvenstvenu utakmicu igranu preko vikenda, istrčala dominantno i motivirano, te je Dinamo bio u podređenom položaju. U 24. minuti Andrijašević je pobjegao modroj obrani, te je vratio loptu u sredinu gdje Gavranović prizemnim udarcem matira Zagorca za 1:0.

I kada se očekivalo da će Rijeka podebljati vodstvo, budući da su imali pregršt polukontri, Dinamo je izjednačio iz prvog udarca u okvir gola. Nepotreban faul Eleza nad Soudanijem nudi prekid Dinamu koji to odlično koristi. Lešković u padu vraća loptu Olmu, a Španjolac u gužvi lijepo zabija za 1:1.

S tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, a već početkom nastavka novi šok za Dinamo. Mišić izvodi korner, nitko ne čuva Gavranovića, a Švicarac drugim golom donosi Rijeci novo vodstvo. Drugi gol u mreži Dinama je potpuno promijenio odnos snaga na terenu, Rijeka se povukla, a Dinamo je preuzeo terensku inicijativu. Soudani u 58. minuti pogađa gredu nakon lijepog udarca s ruba kaznenog prostora, a Kek shvaća kako mu je ekipa fizički dosta pala, te vadi Andrijaševića i uvodi Maleša.

Dinamo u tom periodu dominira, Hodžić je imao najveću priliku, no vrijedi primjetiti i kako sudac Vučemilović oprašta crveni karton bosanskom igraču, nakon što je laktom udario Vešovića. I kada je Rijeka bila na konopcima ukazao se Dario Župarić, koji je zabio gol vrlo sličan onome Dinama. Nakon prekida lopta dolazi do stopera Rijeke, koji zabija za 3:1 i u tim trenucima je bilo potpuno jasno kako se Dinamo više ne može vratiti. Do kraja utakmice Henriquezu je nakon ružnog starta nad Župarićem sudac propustio dodijeliti drugi žuti karton, no ništa nije moglo pokvariti novo slavlje Riječana.

Rijeci je ovo četvrti naslov prvaka Hrvatske, te su Riječani uspjeli potpuno prekinuti 11-godišnju dominaciju Dinama i u jednoj sezoni zagrebačkom klubu oteti sve trofeje.