HNL

Rijeka dominantnom predstavom uvjerljiva protiv Osijeka

Nogometaši Rijeke nastavljaju nizati pobjede. U derbiju 12. kola HNL-a na Rujevici su s 3:0 bili bolji od Osijeka koji je upisao svoj prvi gostujući poraz ove sezone. Strijelci za Rijeku bili su Andrijašević u 37', Gavranović u 41' te Gorgon u 68'.

Prva šansa na utakmici pripala je domaćinu. S desne strane ubacio je Bradarić, pronašao Andrijaševića kojemu sa dva metra brani Mikulić. U 10’ Mišić puca iz slobodnog udarca sa ruba šesnaesterca, Mikulić ponovno siguran. U 28’ s dvadesetak metara puca Bradarić, bezopasno za gol Osijeka. U 32’ Gavranović traži Andrijaševića koji sjajno propušta loptu za Gorgona koji puca visoko preko vrata.

U 37’ napokon je probijena obrana Osijeka. Ristovski je fantastičnim ubačajem s desne strane pronašao glavu Andrijaševića koji kroz noge Mikulića šalje loptu u mrežu. Tri minute kasnije već je 2:0. Mišić je izveo udarac iz kuta, lopta dolazi do Vešovića koji sa vrha šesnaesterca puca u gostujući blok. Lopta se odbija do Gavranovića koji iz neposredne blizine pogađa nebranjenu mrežu. Na kraju prvoga dijela Riječani su uspjeli doći do značajne prednosti, Osijek praktički bez prave šanse u prvih 45 minuta.

Na početku nastavka trener gostiju Zoran Zekić uveo je Petrovkija i Pušića koji su zamijenili kartoniranog Kneževića i Grgića. Ipak, prva šansa opet je ona riječka. Gorgon je lijepo proigrao Andrijaševića koji izlazi sam pred Mikulića ali odlučuje tražiti Gavranovića što ne prolazi. U 55’ pokušavaju i gosti. Petrovikj koji je ušao u drugom dijelu puca sa dvadesetak metara, pored lijeve vratnice. U 59. minuti Rijeka je riješila pitanje pobjednika. Ristovski je povukao po desnom boku, tražio Gavranovića na prvoj vratnici koji petom loptu šalje do Gorgona koji nema težak posao pogoditi praznu mrežu.

U 71. minuti Osijek ostaje s desetoricom na travnjaku. Arsenić je nakon starta nad Gavranovićem dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Odmah minutu kasnije pokušava Gorgon, Mikulić skreće u korner. Nakon isključenja Rijeka je primirila tempo i mirno kontrolirala utakmicu. Riječani su novom uvjerljivom izvedbom i visokom pobjedom Osijeku pobjegli na osam bodova prednosti te ponovno Dinamo ostavili na minus šest.