Rijeka dominantnom igrom slavila na Rujevici protiv Velšana

Hrvatski prvak HNK Rijeka slavio je u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka protiv velškog The New Saintsa pred 6.000 navijača na Rujevici.

Rijeka dominirala od samog početka. Već u 4. minuti dosuđen je slobodni udarac za Rijeku. Loptu je uzeo Josip  Mišić, namjestio je na nekih 20 metara i sjajno desnicom pogodio mrežu Velšana za rano vodstvo. U osmoj minuti vidjeli smo sjajnu priliku Gorgona, Rijekin napadač  izbio sam pred Harrisona, ali je pucao ravno u golmana gostiju. Rijeka je skoro kroz cijelo prvo poluvrijeme držala loptu u svom posjedu, nije dopuštala Velšanima nikakve kontra napade. Uz Mišića koji je nakon pogotka još par puta zapucao prema golu gostiju, Gavranović i Heber  istaknuli su se kao najbolji pojedinci u prvom dijelu. Rijeka je do kraja prvog poluvremena imala još nekoliko sjajnih prilika za novi pogodak, ali Riječani ih nisu uspjeli iskoristiti.

U nastavku Rijeka je nastavila s igrom iz prvog poluvremena. Rijeka je sjajno pritiskala od početka drugog dijela. Izabranici Matjaža Keka imali su problema sa završnicom, ali sve ostalo je izgledalo vrlo dobro. Pritisak se isplatio u 69. minuti kada igrač s klupe Matei na asistenciju Ristovskog sjajno pogodio gol The New Saintsa za vodstvo 2:0 Rijeke. Nakon pogotka za 2:0 Rijeka je igrala malo opuštenije i dalje se igralo pred golom gostiju ali vidjelo se da je Rijeka malo usporila. Rijeka je do kraja utakmice držala ritam, ali nije uspjela postići i treći pogodak. Rijeka je zasluženo slavila u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka.

Rijeka je imala čak 25 udaraca prema golu Harrisona, a ukupno ih je 11 otišlo u okvir gola gostiju. Uzvratna utakmica na rasporedu je za tjedan dana, kada Rijeka gostuje kod The New Saintsa.

Rijeka-The New Saints FC. Ajmo Rijeka!!! #samorijeka #nkrijeka #rijeka #championsleague

Drugo pretkolo Lige prvaka (prva utakmica) HNK RIJEKA (4. Misić, 69. Matei)  2:0 The New Saints

Početni sastavi:

Rijeka (4-2-3-1): Sluga – Ristovski, Župarić, Elez, Zuta – Mišić, Bradarić – Vešović, Gorgon, Heber – Gavranović.

TNS (4-3-3): Harrison – Routledge, Saunders, Rawlinson, Edwards – Brobbell, Spender, Pryce – Mullan, Quigley, Fletcher.