Rijeka i Osijek uvjerljivo do pobjeda

U susretu 7. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali Slaven Belupa s 2:0 i zauzeli vrh ljestvice.

Rijeka je bila uvjerljiva na Rujevici protiv sastava iz Koprivnice, koji je prošle godine u sva četiri međusobna susreta ostao neporažen potiv hrvatskog doprvaka.

U 29. minuti domaćini su poveli pogotkom Rumunja Florentina Mateia iz slobodnog udarca, da bi u 42. minuti branič Slavena Aleksandar Jovičić dobio crveni karton. Na 2:0 povećao je Roman Bezjak iz kaznenog udarca u 58. minuti.

U ranije odigranom susretu u Osijeku su domaći nogometaši pobijedili vinkovačku Cibaliju s 2:0.

Slavonski derbi pripao je domaćinu koji su u samo dvije minute sredinom drugog dijela iskoristili dvije velike pogreške obrane Cibalije. U 65. minuti Benedikt Mioč je zabio nakon pogrešnog dodavanja Vitaića, a samo dvije minute kasnije nesigurnost vratara gostiju Matkovića iskoristio je Josip Knežević.

Rijeka vodi s 19 bodova, Osijek sada ima 16 bodova, koliko ima i Dinamo, dok je Cibalia ostala na tri osvojena boda.