Rijeka isporučila Keku rođendansku čestitku: Goropadni domaćin sa sedam golova ispratio Cibaliju

Rijeka je u prvoj utakmici osmog kola HNL-a ugostila Cibaliju na Rujevici, a momčad Matjaža Keka je ubilježila uvjerljiv nastup te je potopila Cibaliju sa 7:0. Time su riječki igrači na najbolji mogući način čestitali svome treneru 56. rođendan.

Od samog početka utakmce je bilo jasno kako će Cibaliji biti jako teško igrati na Rujevici. Iako je Kek promiješao ekipu, Rijeka je istrčala maksimalno motivirano, a plod takvog pristupa je došao na naplatu već u 2. minuti kada se nakon jednog kornera u šesnaestercu Cibalije najbolje snalazi Mario Gavranović koji dovodi Rijeku u vodstvo. Pritom su reakcije riječke publike bile podjeljene, te je bilo i onih koji su zvižducima ispratili gol igrača koji je u posljednjem danu prijelaznog roka trebao završiti u Dinamu.

Rijeka se nije zaustavila na tome, te je svega tri minute nakon prvog gola pao i drugi. Kvržić je lijepo prošao po desnoj strani i odlično pronašao Gorgona u sredini. Austrijanac ne griješi iz ovakvih situacija i nakon 5 minuta igre Rijeka ima velikih 2:0. Svega minutu kasnije Gorgon je ponovno strijelac, no gol je opravdano poništen zbog zaleđa. U 11. minuti Cibalia ima jedinstvenu priliku za smanjenje rezultata. Ispala je obrana Rijeke, Štrkalj je izašao jedan na jedan sa Prskalom, no napadač Cibalije je uspio iz mrtve šanse promašiti gol. S druge strane, prijeti i Rijeka, a lijepu obranu bilježi Brkić u 19. minuti nakon kombinacije Heber-Gavranović. I kada se očekivao kraj poluvremena, Rijeka je postigla i treći gol. Predivno je Heber rastvorio obranu Cibalijem pasom za Gorgona, a Austrijanac efektno postiže svoj drugi gol na utakmici i ukupno četvrti u prvenstvu za 3:0 Rijeke i miran odlazak na poluvrijeme.

Nastavak je donio sličnu igru Rijeke kao i u prvom poluvremenu. Razlika u kvaliteti je bila očita, no ipak Cibalija prva dolazi do prilike. Galić je izbjegao pažnji Mavriasa, no puca pored stative gola Rijeke. Rijeka je odmah u sljedećoj akciji odgovorila nakon što je Mavrias pronašao Gorgona u šesnaestercu Cibalije. Gorgon potom glavom proslijeđuje loptu u srce obrane Cibalije gdje se najbolje snašao Heber koji postiže gol za 4:0. Samo dvije minute kasnije u 52. minuti odsjela je petarda u mreži Cibalije. Bradarić je dobio jednu loptu na 25 metara, te hrvatski reprezentativac predivno smješta loptu u kut gola nemoćnog Brkića.

Rijeka nastavlja s opasnim akcijama, a samo nepreciznost domaćih igrača spašava Cibaliju još većeg potopa. Prvo je Bradariću lijepo ušao u udarac Brkić, da bi potom Gorgon promašio nemoguće neometan. Možda i najljepši trenutak utakmice dolazi u 68. minuti kada Mavrias pronalazi Mišića, a veznjak Rijeke efektno iz voleja zabija gol za 6:0. Do kraja utakmice je Rijeka prijetila preko novih pojačanja Acostya i Pavičića, ali junak za kraj je bio Gorgon koji je postigao hat-trick i postavio konačnih 7:0 za domaćina.

Rijeka – Cibalia 7:0 (Gavranović 2′, Gorgon 5′, 42′, 90′, Heber 50′, Bradarić 52′, Mišić 68′)

Rijeka: Prskalo – Mavrias, Punčec, Župarić, Zuta – Bradarić, Mišić – Heber, Gorgon, Kvržić – Gavranović

Cibalia: Brkić – Karamarko, Zgrablić, Peričić, Rubić – Muženjak, Plum, Pervan – Galić, Miličević, Štrkalj