Rijeka kiksom otvorila sezonu

U prvoj utakmici nove sezone 1. HNL Inter i Rijeka su remizirali...

Rijeka je prikazala bolju igru od Intera, ali utakmica u Zaprešiću ipak je završila 0:0. Domaći vratar Josip Posavec upisao je nekoliko sjajnih obrana i Inter može biti iznimno zadovoljan bodom. Rijeka je promašila nekoliko dobrih prilika i imala dva poništena pogodaka, dvije grede i neiskorišteni kazneni udarac. U početnim minutama je Ilija Nestorovski imao dvije prilike, no Vargić je bio siguran. U 13. minuti je zbog zaleđa poništen pogodak Anasa Sharbinija.

U 21. minuti je Moises iz blizine pucao preko gola. Bila je to prva utakmica Rijekina Brazilca nakon sedam mjeseci oporavka od ozljede koljena. Tri minute potom je Moises postigao pogodak, ali Gabrilo je označio prekršaj u napadu. Do kraja prvog dijela je Rijeka imala još nekoliko dobrih prilika, a Posavec je uspio sačuvati svoju mrežu.

Slično se igralo i u nastavku. Rijeka je napadala i stvarala prilike, dok se Inter grčevito branio. Nakon manje od minute igre Balaj nije iskoristio dobru priliku. U 48. minuti je Sharbini pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Ćosićem i Gabrilo je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Lešković i pogodio je gredu. Kvržić je u 75. minuti bio sam pred Posavcem, no opet je greda spasila domaće. Inter je u posljednjoj minuti mogao kazniti brojne promašaje Rijeke. Čeliković je ubacio iz slobodnog udarca, ali nitko nije dirao loptu i prošla je nekoliko centimetara pokraj vratnice. U sljedećom kolu Inter pred svojim navijačima igra protiv Zagreba, dok Rijeka dočekuje Slaven Belupo.

Inter – Rijeka 0:0

Sudac: Goran Gabrilo (Split)

Inter: Posavec, Hanžek (od 52. Filipović), Čosić, Komorski, Čeliković, Mazalović, Šoljić, Glavina, Blažević (od 71. Bočkaj), Ottochian (od 88. Radić), Nestorovski

Rijeka: Vargić, Balaj (od 58. Bezjak), Sharbini, Tomečak, Močinić, Samardžić, Leovac, Mišić, Moises (od 75. Tomasov), Jugović (od 63. Kvržić), Lešković

Žuti kartoni: Leovac (18), Komorski (33), Kvržić (35), Mazalović (35), Hanžek (49), Močinić (52), Čeliković (90), Bočkaj (90)