Rijeka je na korak od prve titule prvaka 1.HNL. Pobjedom u Koprivnici zadržali su bodovnu razliku ispred Dinama i u sljedećem kolu mogu do povijesne titule.

1.HNL: Rijeka na korak od povijesne titule!

Rijeka je igrala na teškom gostovanju u Koprivnici i na koncu slavila pobjedu (2:0) protiv Slaven Belupa kojom se približila prvoj tituli pobjednika lige. Treba naglasiti da je Rijeka zadnji put puni plijen iz Koprivnice uzela 23.03.2014. (3:0) te pobjeda nije mogla doći u boljem trenutku.

Rijeka je uspjela u naumu, a to je odnijeti pobjedu iz Koprivnice što nije bio nimalo lagan zadatak. Kao što smo spomenuli u uvodu, Rijeka je prije više od tri godine zadnji put odnijela pobjedu iz Koprivnice. Da su igrači Slaven Belupa ‘crna mačka’ za Rijeku dokazali su više puta u proteklim utakmicama, ali jednom je i tome morao doći kraj. Taj završetak negativnog niza nije se mogao dogoditi u boljem trenutku za Rijeku. Pobjedom od 2:0 zadržali su pet bodova ispred branitelja naslova Dinama i u sljedećem kolu, pretposljednjem, na Rujevici dočekuju fenjeraša Cibaliju te pobjedom mogu osigurati prvu titulu prvaka 1.HNL.

Rijeka je povela iz prve prave akcije. Igrala se 14. minuta kada Leonard Žuta ubacuje s lijeve strane, a Marko Vešović prsima spušta loptu za Franka Andrijaševića koji s par metara zakucava loptu u mrežu. U 18. minuti mogao je Slaven Belupo do izjednačenja. Araujo Heber je pucao izvan šestnaesterca, lopta je okrznula Darija Župarića i malo promijenila smjer, ali Andrej Prskalo fantastičnom obranom spašava svoj gol. U 33. minuti Slaven Belupo je dobio priliku iz slobodnog udarca s desne strane. Izravno je pucao Selim Bouadla, ali Prskalo paradom spašava. Rijeka povećava vodstvo u 42. minuti. Jednu dubinsku loptu je dočekao Vešović nakon loše reakcije Belupove obrane i uputio udarac koji golman Antun Marković uspijeva okrznuti, ali nedovoljno da bi se izjegao novi pogodak. Bouadla je u 43. minuti dobro pucao, ali Prskalo je bio siguran na golu Rijeke.

Do 67. minute ništa bitnijeg se nije dogodilo. U spomenutoj minuti Rijeka je mogla dokrajčiti domaćine. S desne strane prizemnu loptu šalje Vešović koja dolazi do usamljenog Romana Bezjaka, ali iz izgledne situacije Slovenac loše puca i lopta odlazi daleko od gola. U 71. minuti Mirko Ivanovski prihvaća jednu dubinsku loptu u šestnaestercu gostiju te upućuje udarac koji prolazi pored gola Prskala. Heber je u 87. minuti pucao s lijeve strane, ali udarac je bio neprecizan. Valja još spomenuti priliku Belupa iz 92. minute kada je Ivanovski pucao iz okreta s ruba šestnaesterca, ali lopta je otišla visoko iznad grede.