Rijeka opet uvjerljiva protiv Lokomotive

Rijeka je pred svojim navijačima rutinski svladala Lokomotivu...

I drugi puta ove sezone Rijeka je na Kantridi uvjerljivo svladala Lokomotivu. Nakon jesenskih 6:0 uz pet pogodaka Kramarića danas su Kekovi igrači postigli tek jedan pogodak manje. Zanimljivo, u obje utakmice u Kranjčevićevoj slavila je Lokomotiva. Od samog početka Rijeka je bila bolja. U devetoj minuti je Tomasov ubacio iz kornera, a Lešković je glavom pucao pored gola. Četiri minute kasnije gosti su odigrali dobru kontru. Kolar je pokušao prebaciti Vargića, no vratar Rijeke je krajnjim naporom spasio svoju mrežu. U 18. minuti Sharbini je lijepo pronašao Tomasova, koji je bio u dobroj poziciji, no Prenga je u posljednji trenutak otklonio opasnost.

U 22. minuti opet je Lešković pucao kraj gola nakon kornera Tomasova. Ovog puta je to bio snažan volej. Sharbini je tri minute kasnije prekrasno ubacio s desne strane, Balaj je zakasnio, no Tomasov je iz teške situacije preciznim udarcem pogodio za prednost Rijeke. Igrala se 28. minuta kad je Bradarić dugom loptom pronašao Tomasova, a on je lijepo smirio loptu i onda prekrasnim volejem lijevom nogom postigao svoj drugi pogodak i Rijeka je povela 2:0. Sharbini se u 35. minuti prošetao kroz obranu Lokomotive, pronašao Tomasova, ali stativa je spriječila hat-trick. Već u idućoj akciji Rijeka je postigla novi pogodak. Sharbini se probio lijevom stranom i uposlio Leovca, koji je ubacio, a Balaj je spretnom reakcijom povisio na 3:0.

Vešović je u 44. minuti poigrao s Mamićem, no braniči Lokomotive su ipak izbili loptu, da bi u nastavku akcije Sluga lijepo obranio pokušaj Balaja iz odlične situacije. Posljednja minuta prvog dijela donijela je novu loptu u Sluginoj mreži. Tomasov je iz slobodnog udarca ubacio, a Bradarić je skrenuo loptu u mrežu za svoj prvi pogodak u Rijeci. Balaj je u 55. minuti imao dobru situaciju nakon prodora Leovca, no loše je pucao. Već u idućem napadu je Leovac pronašao Tomasova, koji je prebacio Slugu, no Bartolec je odbio s crte. U 69. minuti Rijeka je postigla i peti pogodak. Leovac je dodao Sharbiniju, koji se krasnim potezima oslobodio nekoliko čuvara i preciznim udarcem pogodio za konačnih 5:0.

Močinić je u 71. minuti lijepo ubacio, no lopta je otišla malo iza leđa Ajayija. U 81. minuti je Leovac iz slobodnog udarca pucao nekoliko centimetara pored gola. Sharbini je u 84. minuti lijepim lobom pogodio vratnicu. Tri minute kasnije je snažan udarac Bradarića s tridesetak metara otišao nekoliko centimetara pokraj gola, a u idućoj akciji je Sluga krajnjim naporom obranio udarac mladog Dangubića. Bila je to posljednja prilika u savršenoj igri Rijeke, dok Lokomotiva još može biti i zadovoljna rezultatom.