Europska liga: Rijeka pobijedila Standard, Kramarić ponovo strijelac

Rijeka - Standard 2:0. Bijeli su na svojoj Kantridi svladali Standard iz Liegea i u Sevilli će loviti europsko proljeće

Rijeka je pred 9 500 gledatelja na Kantridi svladala Standard i još uvijek može sanjati proljeće u Europi. Golovima Moisesa i Kramarića Rijeka je sa 2:0 pobijedila belgijsku momčad, a pošto je Sevilla poražena u Rotterdamu od Feyenoorda također 2:0, Riječanima u zadnjem kolu grupne faze Europske lige igra samo pobjeda.

Rijeka je ponovno odigrala furiozno prvo poluvrijeme kojim je slomila otpor protivnika. Nekoliko prilika na obje strane u prvih dvadesetak minuta naznačilo je odličan nastavak dvoboja. Prvo je Kramarić u 22. minuti pogodio stativu, a nakon toga je Moises zatresao mrežu za vodstvo Rijeke. Nak0n toga Standard se nije oporavio od jednog, a već je došao drugi šok. Kramarić je izborio jedanaesterac i crveni karton Arslanagića i nakon toga rutinski realizirao najstrožu kaznu.

Rijeka je poslije toga održavala rezultat i diktirala tempo, dok je Standard donekle uspostavio ravnotežu na terenu sa desetoricom igrača. Rijeci je ovo 12. uzastopna utakmica bez poraza u europskim utakmicama na domaćem terenu, a ne sumnjamo kako će velik broj navijača pohitati u Sevillu na povijesnu utakmicu i priliku za riječko proljeće u Europi.