Rijeka preokretom slavila na Poljudu

Hajduk je s vrlo mladom momčadi prikazao agresivnu i brzu igru, ali Rijeka je na kraju odnijela sva tri boda sa Poljuda...

Rijeka je u 29. kolu Prve HNL slavila protiv Hajduka na Poljudu. Utakmica je završila 2:1, a strijelci su bili Tomečak i Vešović kod gostiju, a Fran Tudor kod splitskih bilih.

Hajduk je, s novim trenerom Goran Vučevićem, krenuo sa vrlo mladom momčadi pa su protiv Rijeke zaigrala tri debitanta – Grbić na golu, Juranović i Tudor. Momčad je bila predvođena Nikolom Vlašićem koji je na kraju bio najbolji kod splitske momčadi. Najbolju situaciju vidjeli smo u prvom poluvremenu u 30. minuti kada je Tudor prošao Vargića, ali je s deset metara promašio prazna vrata. U 43. minuti Caktaš gađa vratnicu, a u 44. Hajduk je poveo. Odbijena lopta nakon kornera dolazi do Frana Tudora koji glavom šalje loptu u mrežu.

Riječani su bili bezopasni, ali u nastavku su se malo podigli i sve više imali posjed lopte. Domaćin je susret mogao riješiti u 73. minuti kada Milevski puca sa pet metara, ali ravno u Vargića.

Zatim slijedi šok za domaćine u samo dvije minute. Prvo u 80 minuti Ivan Tomečak koristi zbunjenost obrane, prima dubinsku loptu i izjednačuje na 1:1. U sljedećem napadu Marko Vešović prolazi po lijevoj Hajdukovoj strani, kao da nema nikoga i matira nemoćnog Grbića za preokret.

Hajduk do kraja nije imao snage ozbiljnije zaprijetiti i pokušati se vratiti u susret. Ovom se pobjedom Rijeka pripremila za uzvratnu utakmicu polufinala Kupa protiv Dinama, a Hajduk je pokazao puno bolju igru nego prethodnih par tjedana, što je svakako ohrabrujuće budući da su igrali bez Balića i Kalinića koji su ozljeđeni.