Rijeka protiv Cibalije nastavlja pobjednički niz

NK Rijeka / Facebook

Nogometaši Rijeke u sklopu 17. kola Prve HNL lige dočekali su Cibaliju na stadionu Rujevica, pomoću dva penala domaći odnose pobjedu rezultatom 2:0.

Rijeka kao lider prvenstva ostvaruje desetu pobjedu kod kuće za nizom i zadržava devet bodova prednosti pred drugoplasiranim Dinamom. Rijeka na Rujevici opravdava status lidera, utakmicu drži strogo pod svojom kontrolom te sa visokim presingom stvara pregršt prilika. U obrani gostiju vidljiva je nervoza, tako da već u 12. minuti biva dosuđen penal za Rijeku, koji realizira Alexander Gorgon. Rijeka nakon gola ne prestaje sa pritiskom, drže veći posjed i konstantno prijete novim golom. Pritisak opet utječe na obranu gostiju koji momčadi Rijeke poklanjaju još jedan penal u 24. minuti. Drugi penal izvodi i zabija Florin Matei.

Igra Cibalije u tom trenutku postaje izrazito obrambena, pokušaja na gol Rijeke praktični ni nema. Rijeka kroz ostatak prvog i drugog poluvremena čuva rezultat te osiguravaju još jednu pobjedu. Cibalija nije slavila u posljednjih devet gostovanja, iz učinak od osam poraza i jednog remia. Također, gosti nisi slavili kod Rijeke još od 2007. godine, kada su pobijedili s 2:1.

U 17. kolu Prve HNL uz utakmicu RijekaCibalija odigrala se utakmica Istra 1961-Split.