Treće kolo prve HNL

Rijeka prva na ljestvici – Ohandza za slavlje Hajduka u sudačkoj nadoknadi

U derbiju 3. kola Prve HNL Hajduk je na Parku mladeži pobijedio gradskog suparnika Split 1:0, Rijeka je istim rezultatom u gostima pobijedila Osijek zauzevši prvo mjesto na ljestvici, a Istra 1961 produžila je niz bez pobjede na čak 28 utakmica.

Hajduk je slavio golom Francka Ohandze u prvoj minuti sudačke nadoknade. Bio je bolji veći dio susreta i zasluženo je stigao do druge pobjede ove sezone.

Split je ovom utakmicom produžio niz bez postignutoga gola na čak 11 utakmica. Posljednjih osam utakmica prošle sezone i prve tri utakmice ove sezone igrači Splita nisu postigli pogodak.

Rijeka je upisala i treću pobjedu na otvaranju sezone. Na neugodnom gostovanju u Osijeku slavila je 1:0 golom Josipa Mišića u 40. minuti.

Istra 1961 ni pod vodstvom novog trenera Gorana Tomića nije uspjela pobijediti. Puljani su u susretu igranom na stadionu Aldo Drosina odigrali 1:1 protiv Lokomotive produživši niz bez pobjede na čak 28 utakmica. Istra je povela u 24. minuti golom Theophilusa Solomona u 24. minuti, a izjednačio je Dejan Radonjić u 72. minuti.